Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

100 Yıllık Gururla Cumhuriyetin Evi Çankaya

100 Yıllık Gururla Cumhuriyetin Evi Çankaya


Çankaya Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Başkentlilerle birlikte, büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Çankaya’da kutlamaların merkezi Anıtkabir’in yanı başındaki Anıtpark olurken, “Cumhuriyetimizin 100 Yılı”  kentin dört bir yanında onlarca aktiflikle taçlanacak. Çayyolu, Kızılay, Bahçelievler, İsmet İnönü Parkı ve Kuğulu Park’ta bando ve halk oyunları şovları ile devam edecek kutlamalar, Kızılay’dan başlayıp Anıtkabir’de sonlanacak Meşaleli Yürüyüş ve Anıtpark’ta düzenlenecek Tan Taşçı konseriyle doruk noktasına ulaşacak. Meşaleli Yürüyüş 29 Ekim saat 18.00’de Kızılay Kumrular Caddesi’nden başlayacak. Genç sanatçı Tan Taşçı konseri ise saat 19.30’da Anıtpark’ta gerçekleşecek. Cumhuriyet otobüsü de gün uzunluğu Çankaya’nın kutlama noktalarında marşlar eşliğinde bayrak dağıtımı yapacak.

ATATÜRK ANITI AÇILIŞI DA YAPILACAK

Çankaya’da 29 Ekim Çayyolu Atapark’ta düzenlenecek resmi merasimle başlayacak. Törende bando ve Çankaya Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu HOY-TUR’un gösterileri de yer alacak. Resmi merasimin akabinde kutlamalar 12.00’de Kızılay Güvenpark’ta sürecek. Kızılay’daki aktifliklerin akabinde Çankaya Belediyesinin Eskişehir Yolu’nda inşa ettiği Atatürk Anıtı’nın açılışı yapılacak. Kuğulupark’ta 15.00-21.00 ortası yapılacak kutlamalarda bando, koro ve grup konserleri yer alacak. Saat 17.00’de ise Bahçelievler 7 Cadde’de bando ve cumhuriyet otobüsü vatandaşlara bayram coşkusu yaşatacak.

TÜM BAŞKENTLİLER DAVETLİMİZ

Çankayalıları Cumhuriyet Bayramı coşkusunu birlikte yaşama davetinde bulunan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Bu ülkenin birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe muhtaçlığı var. Bu ülkenin Cumhuriyetle, demokrasiyle, kozmik insan hak ve özgürlükleriyle yönetilmesi için gayret veriyoruz. Biz milletin egemenliğine inanıyoruz. Biz bu ülkenin her karışında, barışın ve kardeşliğin tesis edilmesini savunuyoruz. Cumhuriyetimizin 100 yılında, cumhuriyetimizi yaşatma inancıyla ellerimizde meşalelerle Ata’mızın ebedi istirahatgahı Anıtkabir’in yanı başındaki Anıtpark’a yürüyeceğiz. Yüreğinde Atatürk sevgisi, cumhuriyet sevgisi olan her vatandaşımızı bu yürüyüşe ve Cumhuriyet Bayramı konserine davet ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
16 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?