Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Alarko Carrier 25. Yılında Hedef Büyütüyor

Alarko Carrier 25. Yılında Hedef Büyütüyor


İklimlendirme bölümünün öncüsü Alarko Carrier, klimanın mucidi Carrier ile Türkiye’de çeyrek asırdır süren iştirakinin 25. yılı hasebiyle, 17 Ekim’de Feriye’de bir basın toplantısı düzenledi. Alarko Carrier İdare Konseyi Lideri Niv Garih, Alarko Carrier Genel Müdürü Cem Akan ve Carrier Avrupa Lider Yardımcısı Didier Genois’nın mesken sahipliğinde düzenlenen toplantıya, Alarko Holding İdare Konseyi Lideri İzzet Garih, Alarko Holding İdare Konseyi Lider vekili Vedat A. Alaton, Alarko Holding İdare Heyeti Üyesi Leyla Alaton ve Carrier HVAC Orta Doğu ve Türkiye Genel Müdürü Sathya Moorthi katıldı. 

 

25 Yıldır İstikrarla Büyüdük 

Basın toplantısının açılış konuşmasını yapan Alarko Carrier Genel Müdürü Cem Akan, sektörün en değerli aktörlerinden biri haline gelmiş olmalarından ötürü gurur duyduklarını tabir ederek “Sürekli gelişen organizasyonumuzla bölümde birçok prensip imza attık ve istikrarlı formda büyüyerek bugüne ulaştık. İklimlendirme alanında Türkiye’deki birinci Ar-Ge merkezlerinden birine hayat verdik. İklimlendirme Sanayicileri İhracatçılar Birliği (İSİB) tarafından verilen ‘en çok klima santrali, rooftop, fancoil ve paket tipi klima ihracatı yapan firma’ mükafatını üst üste 9 kere kazandık. Bugün Türkiye’nin halka açık tek iklimlendirme şirketi olarak faaliyet gösteriyoruz. Hem kişisel hem merkezi iklimlendirme ve su basınçlandırma eserlerinde, 7 kıtada 73 ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatta 2027 gayemiz 35 milyon dolar” dedi. 

 

Alarko Carrier’ın son yıllarda bilhassa dijitalleşme, güç verimliliği ve yenilikçi eserler konusunda değerli açılımlar yaptığına dikkat çeken Akan, “Eskişehir’de kurduğumuz yeni fabrikada, üretimde dijitalleşme süratimizi ve verimliliği artırmayı hedefliyoruz. Öte yandan, beşere ve etrafa hassas, tabiat dostu teknolojilerin üretimine öncelik vermeyi sürdüreceğiz. Yüzde 100 hidrojenle çalışan kombi geliştirme çalışmalarımızda büyük etap kaydettik. Önümüzdeki iki yıl sonunda büsbütün hidrojen yakıtıyla çalışabilen kombi üretimine hazır hale geleceğiz.

 

Pazarı Takip Eden Değil Pazara Taraf Veren Şirketiz 

Carrier ve Alarko’nun iştirakinin kendisi için çok değerli olduğunu belirten Alarko Carrier İdare Şurası Lideri Niv Garih; “Alarko Carrier’da biz her vakit pazarı takip eden değil pazara istikamet veren bir şirket olmayı hedefledik. “İklim bizim işimiz” diyerek güç tasarrufu, iklim okur müellifliği, güç teknolojileri üzere pek çok yeni teknolojide öncü rol üstleniyoruz. Bugün 25. yaşına ulaşan bu paydaşlığın muvaffakiyetinde, geçmişten bugüne ulaşan, şirketin kurucu bedellerinin çok değerli bir tesiri var. Bugün kaliteden ödün vermeden hizmet verebilen ve saygın bir kurum haline gelmemizde, şirketin köklerinde yer alan bedeller yatıyor” dedi. 

 

Türkiye, Carrier için Stratejik Bir Ülke 

Alarko Carrier’ın 25. yıl dönümünü kutlamaktan onur duyduklarını söyleyen Carrier Avrupa Lider Yardımcısı Didier Genois ise, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye şu anda dünya iktisadının 19. büyük iktisadı. 85 milyon nüfusu, gelişen iktisadı ve Avrupa ile Asya ortasında stratejik bir pozisyonuyla Türkiye, vakit içinde Carrier için stratejik bir pazar haline geldi. İklimlendirme pazarının yaklaşık 2 milyar dolar büyüklüğünde olduğu göz önüne alındığında, Alarko Carrier olarak bu bölümde kıymetli bir rol oynuyoruz.” 

 

Alarko Carrier’ın çeyrek asırlık muvaffakiyetinde üç değerli ögenin öne çıktığını söyleyen Didier Genois, “Alarko çalışanlarının bağlılığı ve özverisi; Alarko ve Carrier’ın oluşturmayı başardığı güçlü paydaşlık ve “kazanmak için oynama” kültürü olmadan bu muvaffakiyet olamazdı” dedi. 

 

 

Alarko Carrier Hakkında

Gebze ve Dudullu’da toplam 96.000 m2 alan üzerine konseyi üretim tesislerinde ısıtma, soğutma ve su basınçlandırma sistemlerinin üretimini sağlayan Alarko Carrier iklimlendirme bölümünün kıymetli üreticileri ortasında yer alıyor. Ayrıyeten Alarko Carrier, dünyanın önde gelen üreticilerinin distribütörlüğünü yaparak bu eserleri tüketicilerine sunuyor. Üretici kimliğinin yanı sıra Toshiba markasıyla ferdî klimaların, ısı pompalarının ve tıpkı vakitte Carrier ve Wolf marka eserlerinin ithalatını ve satışını gerçekleştiriyor. Değişen tüketici gereksinimleri ve beklentileri doğrultusunda üstün teknolojili eserler geliştiren Alarko Carrier, 5 kıtada 65 ülkeye ihracat yaparak küresel ölçekli projeleri ile Türkiye’ye kıymet katmaya devam ediyor. Müşteri odaklı hizmetini yurt içinde de sürdürerek ülke genelinde 262 bayi, 290 servis ve satış sonrası servis ağıyla tüketicisine ulaşıyor.  

Alarko Holding çatısı altında bulunan Alarko Carrier, başkan ve bağımsız memleketler arası marka kıymetlendirme kuruluşu Brand Finance’in yayımladığı “Türkiye’nin En Pahalı 100 Markası” listesinde Isıtma-Soğutma-Havalandırma kategorisinde 4 yıl üst üste yer alan tek markadır.

İlk yerli kombi üreticilerinden olan Alarko Carrier,  Enerji İdare Standardı Dokümanı (ISO 50001) alan Birinci Türk Şirketidir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
63 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?