Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Antalya Büyükşehir eğitim desteğini genişletti

Antalya Büyükşehir eğitim desteğini genişletti


Antalya Büyükşehir Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılında gereksinim sahibi üniversite öğrencilerine vereceği eğitim takviyesinin kapsamını ağır talep nedeniyle genişletti. Sınıfı fark etmeksizin gereksinim sahibi olduğu belirlenen tüm üniversite öğrencilerine 8 ay boyunca aylık bin lira eğitim takviyesi verilecek.

Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek’in üniversite öğrencilerine dayanağı sürüyor. Açtığı kız ve erkek öğrenci yurtları ile üniversite öğrencilerinin barınma dayanağı veren Antalya Büyükşehir Belediyesi, hayat pahalılığı nedeniyle zorlanan öğrencilerin artık de eğitim masraflarına katkı sağlayacak.

 

AYLIK BİN LİRA

Antalya Büyükşehir Belediyesi, daha evvel Antalya’da ikamet eden ve birinci sefer üniversiteyi kazanan gereksinim sahibi üniversite birinci sınıf öğrencilerine eğitim dayanağı verileceğini açıklamıştı. Gelen ağır talep üzerine eğitim dayanağının kapsamı genişletildi. Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, üniversite öğrencilerine yeni muştusunu açıkladı. Lider Böcek, yalnızca üniversiteyi birinci kere kazanan değil gereksinim sahibi tüm üniversite öğrencilerine 8 ay boyunca aylık bin lira eğitim takviyesi vereceklerini söyledi.

 

TÜM ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE

Başkan Muhittin Böcek, “Ekonomik olarak sıkıntı bir süreçten geçiyoruz. Geleceğimizin teminatı öğrencilerimize takviye olmak maksadıyla daha evvel açıklamış olduğumuz eğitim dayanağının kapsamını genişletiyoruz ve gereksinim sahibi tüm üniversite öğrencilerine 8 ay boyunca toplam 8 bin lira eğitim katkısında bulunacağız. Bu takviyeyle, öğrencilerin eğitim masraflarına katkıda bulunmayı ve onların eğitimlerini sürdürmelerine yardımcı olmayı amaçlıyoruz” dedi.

 

BAŞVURU ŞARTLARI VE TARİHLERİ

Eğitime takviye başvurusu yapacak öğrencilerin Antalya vilayet sonları içinde ikamet etmeleri gerekiyor. Eğitim takviyesi, açık öğretim ve uzaktan eğitim gören öğrencilere dışında muhtaçlık sahibi tüm üniversite öğrencilerine verilecek. Eğitime dayanak müracaatları 17 Ekim 2023 tarihinde başlayacak ve 20 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular https://atabem.antalya.bel.tr/egitimdestekbasvurusu2/ adresinden online olarak yapılacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
21 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?