Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Bağcılar Çarşı Caddesi Modern Görünümüne Kavuşuyor

Bağcılar Çarşı Caddesi Modern Görünümüne Kavuşuyor


Bağcılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü takımları tarafından yenileme ve düzenleme çalışmaları ilçe genelinde devam ediyor. Bu kapsamda ilçe sakinlerinin en değerli buluşma noktalarından biri olan Çarşı Caddesi’nde “Prestij Cadde Düzenlemesi” başladı. 3 etap formunda yapılacak çalışmalarda öncelikle caddenin mevcut taşların sökümü yapılarak altyapısı yenilecek. Devam eden süreçte ise çevre koşullarına uygun olarak dekoratif aydınlatmalar konumlandırılacak ve yeşil alanlar yeniden düzenlenecek.

Cadde boyunca süs eriği ağaçları dikilecek

Zemin ve dekoratif aydınlatmalarla çağdaş bir görünüme kavuşacak Çarşı Caddesi’nde irili ufaklı 120 ağaç bulunuyor. Mevcut olan ağaçların büyük bir kısmı ıhlamur ağaçlarından oluşuyor. 17 adet ağacın deplasesi yapılarak yerlerine cadde konseptine uygun olarak süs eriği ağaçları dikilecek. Ayrıca yenilenen Çarşı Caddesi boyunca engelliye uygun yaya yolu düzenlemeleri yapılacak ve yürüyüş yolunun her iki tarafı uzunluktan boya granit taşlarla kaplanacak. Projeye özel olarak tasarlanan kemerli aydınlatma direklerinin de caddeye estetiklik katması amaçlanıyor.

İstanbul’un en itibarlı caddelerinden biri olacak

Yenileme ve düzenleme çalışmalarımız tamamlandığında Çarşı Caddesi İstanbul’un en prestijli caddelerinden biri olacak. Bağcılar’ı daha yaşanılabilir bir hale getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Bağcılar Belediye Lideri Abdullah Özdemir, gibisi projelerin devam edeceğini belirtti.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
49 görüntülenme
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?