Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Başkan Özyiğit, “Hedefimiz Yenişehir’i Türkiye’nin En Gelişmiş İlk 20 İlçesinden Biri Yapmak”

Başkan Özyiğit, “Hedefimiz Yenişehir’i Türkiye’nin En Gelişmiş İlk 20 İlçesinden Biri Yapmak”


Lider Abdullah Özyiğit, Kocavilayet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu

Mersin Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, Kocavilayet Mahallesi’nde Zeytinkent Sitesi sakinleriyle bir ortaya geldi. Mahalle sakinlerinin görüşlerini dinleyen ve taleplerini tek tek not alan Başkan Özyiğit, vatandaşlara Yenişehir’de hayata geçirdikleri projeler hakkında da bilgi verdi.

Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit, mahalleleri gezerek Yenişehirlilerle bir ortaya gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta İnönü Mahallesi’nde esnafları ziyaret eden Lider Özyiğit, son olarak Kocavilayet Mahallesi’nde vatandaşlarla buluştu. Mahalle Muhtarı Saffet Kuzu ile Zeytinkent Sitesi sakinleriyle buluşan Özyiğit, hem talepleri dinledi hem de hizmetleri hakkında bilgi verdi.

“Kısa müddette en gelişmiş ilçeler kategorisine çıkarak 21 sıra yükseldik”

Eğitimden ekolojiye, kültür sanattan toplumsal hizmetlere kadar birçok alanda hayata geçirdikleri çalışmalar hakkında vatandaşlara bilgi veren Lider Özyiğit, halkın ve kentin muhtaçlıkları doğrultusunda çalıştıklarını ve Yenişehir’i Türkiye’nin en gelişmiş ilçeleri ortasında üst sıralara taşımayı hedeflediklerini söz etti. Özyiğit, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü tarafından 2022 yılında yapılan İlçe Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Sıralaması(SEGE)’nda Yenişehir, Türkiye genelinde birinci gelişmişlik kademesinde 49’uncu sırada yer aldı. Yenişehir en son 2017 yılında yapılan tıpkı araştırmada ikinci gelişmişlik kademesinde 70’inci sırada yer almıştı. Kısa müddette en gelişmiş ilçeler kategorisine çıkarak 21 sıra yükseldik. Ellinin üzerinde değişken incelendi ve yani çok kapsamlı bir araştırma. Bizim maksadımız Yenişehir’i Türkiye’nin en gelişmiş ilk 20 ilçesinden biri yapmak.”dedi.

“Erken periyotta çocuklarımızı bahtlarına terk edemeyiz.”

Hayata geçirdikleri Erken Çocukluk Gelişimi Projesi ile Türkiye’de bir unsur imza attıklarını ve ortaya bir vizyon koyduklarını söz eden Lider Özyiğit, proje kapsamında iki Marifet Temelli Eğitim Merkezi(BETEM) de inşa ederek hizmete açtıklarına dikkat çekti. Lider Abdullah Özyiğit, “ Bu projemiz ile bir çoban ateşi yaktık, umuyorum ki kısa müddette tüm Türkiye’de yaygınlaşır. Erken dönemde çocuklarımızı bahtlarına terk edemeyiz. Bilim ışığında ilerlemeliyiz. Erken yaşlarda iyi eğitim alan çocuklarımız gelecekte fark yaratacaklar.” sözlerini kullandı.

“Hem etrafa hem de aile bütçesine katkı sağlıyoruz”

Sürdürülebilir bir kent ve sağlıklı bir etraf konusunda kıymetli işler yaptıklarını belirten Başkan Abdullah Özyiğit, “Göreve geldikten çabucak sonra İklim ve Güç İçin Avrupa Belediye Başkanları Sözleşmesi’ni imzaladık ve sıfır emisyon konusunda taahhütlerde bulunduk. Bu sözlerimizi yerine getireceğiz. Atık Ayrıştırma ve Depolama Tesisi’mizi kurduk, orada günlük 10 ton atığı türlerine göre ayrıştırarak, geri dönüşümünü sağlıyoruz. Yenişehir Çevreci Halk Kart projemiz başlı başına bir kazanım. Vatandaşlarımızla birlikte çalışıyoruz, hemşehrilerimiz atıkları konutlarında ve iş yerlerinde ayrıştırarak biriktiriyor. Akabinde gruplarımızla bu atıkları alıyor ve atıkların karşılığında kartlarına para yüklemesi yapıyoruz. Hem etrafa hem de aile bütçesine katkı sağlıyoruz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
15 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?