Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Beş Bin 200 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Beş Bin 200 Öğrenci Ders Başı Yaptı


Çocukların eğitimlerinde muvaffakiyet grafiklerini yükseltmek maksadıyla Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kılavuz Gençlik bünyesinde hizmet veren, üniversite imtihanlarına hazırlık için oluşturduğu ve binlerce öğrencinin yararlandığı Kılavuz Gençlik Akademi Liselerde dersler başladı. Kılavuz Gençlik Akademi Liselere toplam 10 bin 800 kadar ön müracaat yapıldı ve bu müracaatlardan 5 bin 200 öğrenci asil ve yedek olarak yerleştirildi. 2023-2024 dönemi akademik derslerin kayıtları sona ererken konuk öğrenci kayıtları devam ediyor.

 

GENÇLERE FİYATSIZ EĞİTİM DESTEĞİ

Büyükşehir, Kılavuz Gençlik Akademi Liselerde eğitim programı kapsamında liseye devam eden ve mezunların imtihana hazırlanması için Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) müfredatlarıyla paralel oluşturulan ders takvimiyle öğrencilere fiyatsız eğitim takviyesi veriyor. Öğrenciler okullarında gördükleri bütün temel branş dersleriyle birlikte kültür ve sanat alanında da çeşitli interaktif dersler almaya devam edecek.

 

DERSLER DAHA VERİMLİ

Kılavuz Gençlik Akademi Liselerde öğrencilerin derslerde daha verimli çalışmalarını sağlamak için ders görüntüleri izleyebilecekleri ve ödev hazırlayabilecekleri bilişim sınıfı, seminerlerin ve atölyelerin yapılabileceği konferans salonu, ders çalışabilecekleri ve kitap temin edebilecekleri kütüphane, derslikler, spor salonu ve öğrencilerin keyifli vakit geçirebilecekleri aktiflik oyun salonları üzere alanlar yer alıyor.

 

ALANINDA UZMAN EĞİTMENLER

Kılavuz Gençlik Akademi Liselerde derslerde öğrenciler okullarında gördükleri temel branş derslerinin yanında tarih ve edebiyat okumaları, sanat atölyeleri, psikoloji atölyeleri, diriliş kampları, kültür-bilim-sanat-tarih seyahatleri üzere birçok fiyatsız interaktif etkinliklerden ve Kılavuz Gençlik projesi bünyesinde yapılan birçok ödüllü yarış ve projelerden yararlanıyor. Soru çözme ve etüt saatlerinin de yer aldığı eğitim takviminde Akademi Liseleri resmi tatil günleri hariç 7 gün açık olmakla birlikte sabah 09.00 ila akşam 19.30 ortası sınıf seviyeleri ve ders programlarına nazaran öğrencilere eğitim hizmeti veriyor. Yönetimci, öğrenci işleri, Ruhsal Danışmanlık ve Rehberlik ile alanında uzman ders eğitmenleri misyon yapıyor. Ruhsal Danışmanlık ve Rehberlik Servisi, öğrencilerin eğitim durumları ve muvaffakiyet grafikleriyle ilgili aileleri daima bilgilendiriyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
20 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?