Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

“Beydağ Barajı Kurumadı, Seviye Düştü!”

“Beydağ Barajı Kurumadı, Seviye Düştü!”


Birtakım toplumsal medya platformları ile haber sitelerinde Beydağ Barajı’nın ‘tamamen kuruduğu’ savlarına reaksiyon gösteren Belediye Lideri Feridun Yılmazlar, “Haberler asılsız!” dedi İzmir’in merkeze en uzak ilçesi Beydağ’da ‘Baraj büsbütün kurudu’ tezlerine Belediye Lideri Feridun Yılmazlar’dan yanıt gecikmedi.

Sulama gayesiyle yapılan Beydağ Barajı’nda silindirle sıkıştırılmış beton tekniğinin kullanıldığı söyleyen Lider Yılmazlar, Küçük Menderes Irmağı üzerine inşa edilen barajın 2007 yılında faaliyete geçtiğini ve 7 buçuk milyon metreküp su barındırdığını dile getirdi.

Başkan Yılmazlar, “Bazı toplumsal medya platformları ile haber sitelerinde Beydağ Barajı’nın büsbütün kuruduğu istikametinde temelsiz paylaşımlarda bulunulmuş ve haberler yapılmıştır. Lakin gereksiz ve temelsiz haberlerdir. Maalesef gerçeği yansıtmamaktadır. Habercilik klavye ile olacak iş değil. Bu tip haberler yapılırken dürüst gazeteciler yerinde inceleme yaparak gerçeği yansıtarak haber yapmalıdır” değerlendirmesinde bulundu.

‘KÜRESEL ISINMA’

“Barajın kuruduğu tarafındaki haberler asılsızdır” diyen Yılmazlar, “Küresel ısınmaya bağlı mevsim değişiklikleri nedeniyle havzanın kâfi yağış alamaması Beydağ Barajı’ndaki su düzeyi oranlarını bilhassa yaz aylarında bir epey düşürüyor. Ancak herhangi bir kuruma kelam konusu değildir. Beydağ Barajı’nda kooperatif tarafından ortalama 600 kilo balık avlanıyor. Beydağ Barajı’nda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden balıkçı teknesi, motoru, ağ gereçleri, soğutma konteyneri ve buz makinesi takviyesi alan S.S. Su Eserleri Kooperatifi üyeleri etkin olarak balıkçılık yapıyor. Kooperatif üyeleri ayda yaklaşık 600 kilo balık avlayarak ekonomilerine de katkı sağlıyor. Ayrıyeten barajda 7 buçuk milyon metreküp su mevcuttur” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
14 görüntülenme
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?