Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Bir Dansın Hikâyesi: La Mov Compania de Danza İstanbul’da Sahne Alıyor!

Bir Dansın Hikâyesi: La Mov Compania de Danza İstanbul’da Sahne Alıyor!


Modern dansın tepesinde yer alan topluluk La Mov Compania de Danza, 19-20 Ekim tarihlerinde saat 20.00’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda dansseverlerle buluşuyor.

 

Bir Dansın Kıssası: La Mov Compania de Danza

2008 yılında çağdaş dansın öncülerinden Maurice Bèjart’ın öğrencisi olan Lyon Operası’nın ünlü solist dansçısı Víctor Jiménez tarafından kurulan La Mov, kısa mühlet içerisinde çağdaş dansın memleketler arası yüzü haline geldi. Topluluk yenilikçi yaklaşımı, dinamik sahne performansları ve memleketler arası başarılarıyla tanınıyor.

 

La Mov, 12’den fazla geniş formatlı yapımla, klasik yapıtların yanı sıra Rodovalho, Francisco Lorenzo üzere çağdaş koreografların yapıtlarını de muvaffakiyetle sahneye taşıdı. Amerika Birleşik Devletleri’nden İtalya’ya, İngiltere’den Almanya’ya kadar birçok milletlerarası sahnede izleyici karşısına çıkan topluluk, kendi ana vatanı olan İspanya’da da sayısız itibarlı sahnede performans sergiledi.

 

Dansın Yıldızları

Bu özel performansta, sahneye çıkacak olan dansçılar Imanol López, Paula Rodríguez, Daniel Romance, María Bosch, Fermín López, Ainhoa Fernández, Leyre Domingo ve Pilar Miguel yenilikçi ve dinamik yorumlarıyla dans dünyasında sonları zorlamaya devam ediyor.

La Mov Compania de Danza ile dansın büyüleyici dünyasına dâhil olmak için 72-120-180 ve 220 TL’den satışa sunulan biletler Biletix’ten ve CRR gişesinden temin edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
15 görüntülenme
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?