Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Buca’nın Kahramanlarından Çocuklara Afet Eğitimi

Buca’nın Kahramanlarından Çocuklara Afet Eğitimi


Kahramanmaraş depremindeki özverili çalışmalarından ötürü Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakârlık Madalyası’na layık görülen Buca Belediyesi Arama Kurtarma Grubu (BUCAKUT), İzmir’deki öğrencilere afet eğitimi verdi.

Buca Belediye Lideri Erhan Kılıç’ın talimatıyla 30 Ekim İzmir zelzelesinin akabinde afet durumlarında hızlı müdahale edebilmek maksadıyla kurulan BUCAKUT, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü Arama ve Kurtarma Ünitesi Ekibi(AKUB )ile ortak bir çalışma yaptı. Memleketler arası Afet Risklerinin Azaltılması Günü kapsamında İzmir’deki çeşitli okullara giden takım üyeleri, öğrencilere sarsıntı ve yangın üzere olası afetler karşısında yapılması gerekenleri anlattı.

YÜZLERCE ÖĞRENCİYE ULAŞTILAR

Bayındır Kazım Dirik Ortaokulu, Menderes Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Seferihisar Borsa İstanbul Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ne giden BUCAKUT grubu, yüzlerce öğrenciye ulaştı.

TATBİKAT YAPILDI

Ekip üyeleri, öğrencilere sarsıntı ve yangın üzere mümkün afetler karşısında yapılması gerekenleri anlattı. Yapılan sunumların akabinde ise tatbikat yapıldı. BUCAKUT, bu eğitimler sayesinde, öğrencilere afetlerin nedenleri, tesirleri, tedbirleri ve inançlı tahliye formüllerini aktarmış oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

20 Ekim 2023
36 görüntülenme
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?