Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Büyük Kanal’da temizlik seferberliği

Büyük Kanal’da temizlik seferberliği


İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, Büyük Kanal çizgisinde tıkanmaları önlemek ve kentin atık sularının İzmir Körfezi’ne ulaşmasını engellemek için çalışan İZSU Genel Müdürlüğü çalışanlarını ziyaret etti. Gecenin ilerleyen saatlerinde alana gelerek yerin yaklaşık 8 metre altında devam eden çalışmaları inceleyen Lider Soyer, “İzmirliler rahat uyusun. Onlar için inanılmaz titizlik ve özveri ile çalışan büyük bir grup var” dedi. Soyer, personellere tatlı da ikram etti. 

İZSU grupları, Büyük Kanal Projesi kapsamında 1990’lı yıllarda imal edilen 45 kilometrelik ana kuşaklama sınırındaki paklık çalışmalarına devam ediyor. Basmane Meydanı’ndan başlayarak Mürselpaşa Bulvarı üzerinden Yenişehir’e uzanan 2200 mm çapında ana kolektör sınırında çalışan takımlar kanallarda biriken atıklar nedeniyle tıkanma ve koku sorunu yaşanmasının önüne geçiyor.
İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İZSU Genel Müdürlüğü’nün paklık çalışmalarını sürdürdüğü Mürselpaşa Bulvarı’ndaki kanal emekçilerini ziyaret etti. Lider Tunç Soyer, çalışmalar hakkında İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu’ndan bilgi aldı. Yerin 8 metre altında devam eden çalışmaları inceleyen Lider Soyer, sıkıntı şartlar altında çalışan emekçilerle bir ortaya gelerek onlara tatlı ikram etti. 

Çalışanlara teşekkür etti
Yerin altında süren çalışmaları incelediğini, gördüğü görüntünün kendisini şaşırttığını söz eden İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, “Kanalın yarısından fazlasını dolduran teressubat var ve bu alışılmış ki Büyük Kanal’a giden akışın önünde bir mahzur. Burada arkadaşlarım ellerinde küreklerle çalışma yapıyor. Büyük Kanal’daki tıkanıklığı aşmak için büyük emek veriyorlar. Bu kıssa sözcüklerle anlatıldığında ne tabir ediyor bilmiyorum lakin görmek lazım. Çok güç şartlarda çalışıyorlar. Büyük bir iş yapıyorlar. Burada çalışan herkesin emeğine sıhhat. Uygun ki varlar. Tüm grupla gurur duyuyorum. Çok büyük iş yapıyorsunuz, size minnettarız” dedi. 

“İzmirliler için çalışan çok büyük bir takım var”
Başkan Soyer, “İzmirli makûs koku almasın ve Büyük Kanal meselesiz halde çalışsın, tıkanmasın, taşkın olmasın, İzmirliler pis sularla karşılaşmasın diye canla başla çalışıyorlar. İzmirliler rahat uyusun. İzmirliler için çalışan çok büyük bir grup var. Harikulâde titizlik ve büyük bir özveri ile çalışıyorlar. Her birine çok teşekkür ediyorum. Büyük Kanal İzmirlilerin rahat uyuması, konforlu bir kentte yaşaması için yapılmış kıymetli bir çalışma. Bunun sağlıklı çalışmasını sağlamak için büyük emek veren arkadaşlarım var. İzmirlilerin bunun farkında olmasını ve bu hassasiyeti onların da göstermesini diliyorum” diye konuştu. 

Atıkların İzmir Körfezi’ne ulaşması engelleniyor
İZSU Genel Müdürü Ali Hıdır Köseoğlu ise yağmur suyu ile birlikte gelen atıkları,  tıkanıklığı ortadan kaldırarak daha yaşanılabilir bir kent için çalıştıklarını söyledi. Köseoğlu, “Yerin 8 metre altında bir madenci üzere güç şartlarda mesai yapan gruplarımız, yüksek vakum gücüne sahip kombine araçlarla yürüttüğü paklık çalışması kapsamında atıklardan kaynaklı koku meselesinin yaşanmasının önüne geçiyor. Kanallarda biriken atıkların İzmir Körfezi’ne ulaşmasını da engelliyor. Paklık çalışmalarını titizlikle yürüten takımlarımız, öncelikle özel olarak imalatı yapılan bıçaklı vanalarla kolektör çizgisinin önünü kesiyor. Bu çizgiden çekilen sular, açılan özel havuzlar aracılığıyla başka kolektör çizgisine aktarılıyor. Vana odaları ve pencere imalatları yapılarak grupların boru içerisine girmesi sağlanıyor. Çizginin içine giren kum, çakıl ve taşlarla birlikte kanalda biriken gereçler de çıkarılıyor. Takımların 24 saat çalıştığı ve en kısa müddette tamamlanacak paklık, bakım ve tamirat çalışmaları vatandaşların ömür kalitesini yükseltecek” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

16 Ekim 2023
16 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?