Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Büyükşehir Konservatuarı Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başladı

Büyükşehir Konservatuarı Yeni Eğitim-Öğretim Yılı Başladı


Muğla’da 2015 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan, Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Dansları, Tiyatro, Bale ve Çocuk Korosu bölümleri ile öğrenci yetiştiren Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuvarı 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılına Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen açılış merasimi ile merhaba dedi. Konservatuar yeni eğitim öğretim yılı açılış merasimine Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün konut sahipliğinde CHP Muğla Milletvekilleri Gizem Özcan ve Cumhur Uzun ve çok sayıda vatandaş katıldı. Açılış merasiminde Türk Halk Müziği Bölümü dinletisi, Halk Dansları ve Bale kısmı gösterisi izleyicilerle buluştu. Başkan Gürün; “Atatürk’ün yolunda çağdaş, fikri, vicdanı, irfanı hür sanatla iç içe jenerasyonlar yetiştiriyoruz.”

Muğla Büyükşehir Belediyesi konservatuarı 2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı açılış merasiminde konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün Muğla’nın mahallî idarelerde konservatuara sahip nadir vilayetlerden biri olduğunu, kültür kenti olan Muğla’da konservatuarla Atatürk’ün yolunda çağdaş, fikri, vicdanı, irfanı hür sanatla iç içe kuşaklar yetiştirdiklerini belirtti.

Başkan Gürün; “Muğla tarım, turizm ve geçmişten getirdiği tarihsel zenginlikleri ile kültür ve sanat kenti. Muğla’mızda konservatuarı kurarken sanatın birleştirici gücüne, hemşehrilerimin dayanak vereceğine ve onu büyüteceğine inancım tamdı. İki kısımla başladık. Şu an 6 farklı kısımda 459 öğrencimiz var. Sizlerle birlikte büyüdük. Muğla verimli toprakları, eşsiz güzellikleri, tarihî birikimi ile çok özel bir kent ancak en büyük bedeli insan zenginliği yani sizlersiniz. Sizlerin yetiştirdiği, bizlerinde eğitimlerine katkı sağladığı, Atatürk’ün aydınlattığı yolda fikri, vicdanı, irfanı hür nesillerle umutsuzluğa kapılmadan geleceğe birlikte yürüyeceğiz.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

16 Ekim 2023
14 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?