Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Canikli Gençler Ecdadın İzinde

Canikli Gençler Ecdadın İzinde


Lider İbrahim Sandıkçı, öğrencileri Çanakkale’ye uğurladı.

Canik Belediyesi, hayata geçirdiği projelerle gençler ve çocuklarda tarih şuuru oluşturmaya devam ediyor. Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı’nın ilçedeki öğrencilere müjdesini verdiği ve onları Cumhuriyetin 100 yılında, ‘Canikli Gençler Ecdadın İzinde’ sloganı ile şehitler diyarı Çanakkale ile buluşturacak olan Çanakkale Tarih ve Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Programları’nın birinci kafilesi Canik’ten Çanakkale’ye uğurlandı. Uğurlama töreninde öğrencilerle yakından ilgilenen onlarla ve velilerle uzun müddet sohbet eden Lider İbrahim Sandıkçı, öğrencileri Çanakkale’ye uğurladı. Lider İbrahim Sandıkçı, “ Canik’te geçmişinden ilham alan, tarih şuuru yer edinen kuşaklar yetiştiriyoruz” dedi. Veliler ve öğrenciler, ilçede gerçekleştiren programlardan ötürü Lider İbrahim Sandıkçı’ya teşekkür ederek, duydukları memnuniyetleri lisana getirdiler. Canik Belediyesi ve Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü iş birliğiyle ilçede hayata geçen programla, Canik’teki tüm 12 sınıf öğrencileri Cumhuriyetin 100 yılında Çanakkale’yi ziyaret edecek.

Canik’teki Tüm 12 Sınıf Öğrencileri Çanakkale’ye

Canik Belediyesi, ilçeye kazandırdığı projelerle öğrencileri tarihi yerler ve yapıtlarla buluşturmayı sürdürüyor. Canik Belediyesi’nin ilçedeki tüm 12.sınıf öğrencilerini Çanakkale ile buluşturacağı, Çanakkale Tarih ve Çanakkale Şehitlikleri Ziyaret Programları’nın birinci kafilesi ilçeden yolcu edildi. Gerçekleşen merasimde öğrencileri Çanakkale’ye uğurlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Canik’te geçmişinden ilham alan, tarih şuuru yer edinen nesiller yetiştiriyoruz. İlçemizde eğitim hayatlarını sürdüren tüm 12 sınıf öğrencilerimizi, söz verdiğimiz üzere şehitler diyarı Çanakkale’yle buluşturuyoruz. Öğrencilerimiz, tarihin dönüm noktalarından olan ve aziz milletimizin zaferiyle sonuçlanan Çanakkale kara ve deniz muhaberelerinin yaşandığı bölgeleri ve Çanakkale Şehitlikleri’ni rehberler eşliğinde ziyaret edecekler. Programımız dâhilinde 12 sınıf öğrencilerimizi Çanakkale’ye uğurlayamaya devam edeceğiz” halinde konuştu.

Canik Belediyesi Adnan Menderes Demokrasi Meydanı’nda gerçekleşen uğurlama merasimine, Canik Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Zahit Köseoğlu, Canik İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
18 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?