Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Cumhuriyet’in 100. Yılında Bornova’da satranç heyecanı

Cumhuriyet’in 100. Yılında Bornova’da satranç heyecanı


Bornova Belediyesi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlamaları kapsamında düzenlediği Satranç Turnuvası geniş bir iştirakle düzenledi. Uğur Mumcu Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen Bornova Belediyesi Cumhuriyet’in 100. Yılı 29 Ekim 2023 Satranç Turnuvası’nda iki gün boyunca uğraş eden sportmenler büyük heyecan yaşadı. Dereceye girenler mükafatlarını düzenlenen merasimle aldı.

Çocuklara satranç sporunu sevdirmek ve yaygınlaştırmak hedefiyle düzenlenen Bornova Belediyesi Satranç Turnuvası bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı kutlamaları kapsamında gerçekleştirildi. Turnuva’da 7-17 yaş aralığındaki 130 sportmen dereceye girmek için çaba etti.

Dereceye girmenin memnunluğunu yaşadılar

Minikler ve genel olmak üzere iki kategoride düzenlenen Turnuva’da genel kategoride birinciliği Yusuf Bolyurt elde ederken, ikinci Barış Birincinin, üçüncü ise Mert Açar oldu. Minikler kategorisinde Kerim Aras Aslanhan birinci, Ege Ersöz ikinci Efe Ersöz ise üçüncü oldu. Minikler kategorisine 7-9 yaş ortasındaki çocuklar katılırken, genel kategorinin yaş aralığı ise 9-17 oldu. Turnuva’da hem minikler de hem de genel kategoride bayan atletler ortasında da birinci üç belirlendi. Buna nazaran bayanlar genel kategoride birinci Elif Hilal Tufan, ikinci Asmin Sayan Kapçak, üçüncü Nisa Abdulioğlu olurken 7-9 yaş kategorisinde ise birinci Aysu Şaylan, Şevval Alkan, üçüncü de Sarya Rozerin Kapçak oldu. Turnuva, birebir vakitte Bornova Belediyesi satranç eğitmenleri de olan  İzmir Vilayet Hakemleri Sergen İlbars ve Esergül Öztürk nezaretinde yapıldı.

Dereceye giren sportmenlerin mükafatlarını Bornova Belediye Lider Yardımcısı Barbaros Taşer verdi. Taşer, Turnuva’ya katılan tüm atletleri tebrik ederek muvaffakiyetler diledi.

 

Amacımız satrancı yaygınlaştırmak

Satrancın çocukların zeka gelişimi açısından değerine dikkat çekerek, “Açtığımız kurslar ve sağladığımız imkanlarla sporun her türlüsüne dayanak olmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimizin Atatürk prensipleri ışığında geleceğe taşıyacak çocuklarımızın ve gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
21 görüntülenme
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?