Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Cumhuriyetin 100. yılında, Türk’ün Ateşle İmtihanı Bilkent Sahne Ast’ta

Cumhuriyetin 100. yılında, Türk’ün Ateşle İmtihanı Bilkent Sahne Ast’ta


Cumhuriyetin 100. yılı, Halide Edip Adıvar’ın anılarından tiyatro perdesine aktarılan “Türk’ün Ateşle İmtihanı” oyunu ile kutlanıyor. Bilkent Sahne AST’ta sahnelenecek olan oyunda başrolleri Dilek Türker ve Tayfun Yılmaz paylaşıyor.

Cumhuriyet’in 100. Yılına dair pek çok başarılı projeyi hayata geçiren Tepe Emlak Yatırım idaresindeki Bilkent Center, pahalı bir tiyatro oyunu ile çok özel bir güne imza atıyor. Dilek Türker – Tiyatro Ayna tarafından Hakan Altıner’in rejisi ile sahneye konulan Halide Edip Adıvar’ın ölümsüz yapıtı “Türkün Ateşle İmtihanı” oyunu tiyatro severlerle buluşuyor. Anılarına yazdığı önsözde: “Anlatacaklarım kolay şeylerdir…” diye başlayan Halide Edip Adıvar, İzmir’in işgali ile başlayıp kentin kurtuluşu ile ortasına sığan devirde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, onlarca insanın canları değerine bu vatanı nasıl kurtardıklarını, yalın ve tarafsız bir lisanla anlatıyor. Devlet sanatkarı Dilek Türker, iki farklı yaştaki “Halide”ye hayat verirken; Tayfun Yılmaz, M. Kemal’den İsmet İnönü’ ye, Dr. Adnan’dan Arslan Kaptan’a kadar 16 farklı karakteri canlandırıyor. 

19 Ekim’de Bilkent Sahne AST’ta seyircisi ile buluşacak olan oyunun yardımcı direktörlüğünü Damla Cercisoğlu yaparken, dekor tasarımı Cihan Aşar’a, kostüm tasarım Nihal Kaplangı’ya, ışık tasarımı Nejat Karaorman’a, afiş fotoğrafları Melih Berk’e, afiş resmi usta ressam Ertuğrul Ateş’e ilişkin. Oyunun özgün müzikleri ise dünya çapında bestekar Tuluyhan Uğurlu’nun ‘Mustafa Kemal/Güneşin Askerleri’ isimli yapıtından seçildi. 

Cumhuriyet’in 100. Yılına özel sergilenecek olan oyun hakkında konuşan Zirve Emlak Yatırım Genel Müdürü Deniz Bozan “Cumhuriyetin 100. yılına ve Bilkent Center’ın 25. yılına yakışır projeleri Başkentliler ile buluşturmaya devam ediyoruz. Bilkent Sahne AST’ta 19 Ekim’de seyirci ile buluşturacağımız “Türk’ün Ateşle İmtihanı” isimli oyun ile tarihe ışık tutacağız. Bütün tiyatro severleri bu özel günde bizimle bir ortada olmaya davet ediyoruz” dedi.

Türk tiyatro sanatkarı Dilek Türker, tiyatronun kendine mahsus ve alçak istekli lisanıyla sahneye taşıdıkları; “Türk’ün Ateşle İmtihanı” oyununun kendisi için yerinin her vakit farklı olduğunu söz ederek, “Böyle değerli bir günde Bilkent Sahne AST’ta izleyicilerimizle buluşuyor olmaktan büyük memnunluk ve onur duyacağız. Tüm Ankara halkına şükranlarımı sunuyorum.” halinde konuştu.

Tepe Emlak tarafından desteklenen oyunun biletleri ise biletix’te.

 

Tepe Emlak Yatırım A.Ş. Hakkında

25 yılı aşkın müddettir Bilkent Holding çatısı altında yer alan Zirve Emlak Yatırım A.Ş., Metro AG ve Carrefour üzere Avrupa’nın tanınmış şirketleri ile iş birliği yaparak bugüne kadar Türkiye’nin değişik bölgelerinde alışveriş merkezleri yatırımlarına imza atmıştır. Organize perakende bölümünde birincileri başarmış ve birçok başarılı projeyi hayata geçirmiş olan Zirve Emlak Yatırım, tecrübeli takımıyla, varlık idaresi, alışveriş merkezi ve ticari alanlarda sürdürdüğü kiralama, mimari tasarım, proje idaresi ve konsept danışmanlığı hizmetlerini yüksek profesyonellik ve uzmanlık düzeyi ile tek çatı altında toplamaktadır.  Yenilikçi ve yaratıcı bakış açısıyla ziyaretçilerin içinde bulunmaktan keyif alacakları çağdaş yerler yaratan Zirve Emlak Yatırım, hali hazırda İstanbul Anadolu Yakası’nda, 2002’den bu yana bünyesindeki ulusal ve milletlerarası birçok marka ile en tanınan alışveriş merkezlerinden biri olan ZİRVE NAUTILUS, Ankara’da kısa mühlet evvel geçirdiği renovasyonun akabinde ‘Mutluluk Paylaştıkça Çoğalır’ mottosuyla bünyesine gastronomi merkezi BİLKENT STATION’ı katarak ziyaretçilerine hem alışveriş yapıp hem de kaliteli vakit geçirebilecekleri hayat alanları sunan BİLKENT CENTER, özgün mimarisi ve birinci açık hava konseptiyle Ankaralıların vazgeçilmez buluşma noktası, iş ve hayat merkezi ZİRVE PRIME AVENUE, ulaşılabilir lokasyonu, rahat deveran alanı ile tercih edilen 365 AVM, AHLATLIBEL ATATÜRK PARKI, İzmir Körfezi’nin en hoş noktasında yer alan yarı açık konsepte sahip, kentin ritmini ve cümbüşünü içinde barındıran keyifli bir ömür alanı İş GYO’ya ilişkin EGE PERLA’nın ve Ankara’da avantajlı pozisyonuyla öne çıkan, sunduğu kültür, cümbüş ve toplumsallaşma imkanlarıyla kentsel bir alan olan NEXT LEVEL AVM’nin varlık idaresini yapmaktadır. İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri) terminal ve gemilerindeki ticari alanlar ile İş Portföy İdaresi A.Ş.’ye ilişkin Görüntü Adalar, Narkule ve Bilkent Üniversitesi ticari alanları için kiralama hizmeti vermektedir. İzmir Selçuk’ta yer alan Cittantica Ephesus Park varlıkları ortasında yer almaktadır. 2021 yılından bu yana Tanyer Yapı’ya ilişkin Tan Urla projesinin ticari alanlarına konsept danışmanlığı hizmeti vermektedir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
41 görüntülenme
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?