Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Emirates, Uçak İçi Hizmetleri Geliştirmek için Kabin Ekibine 20.000 Apple Ürünü Sağlıyor

Emirates, Uçak İçi Hizmetleri Geliştirmek için Kabin Ekibine 20.000 Apple Ürünü Sağlıyor


İleri teknoloji ve inovasyona olan bağlılığıyla tanınan Emirates, yolcu hizmetlerini geliştirmek ve kolaylaştırmak için Apple eserlerinden yararlanarak “Tek Cihaz” ismini verdiği yeni bir strateji başlattı. Havayolu bu kapsamda, uçaktaki yolcu hizmetlerini ve genel mürettebat tecrübesini geliştirmek ve kolaylaştırmak için 20 bin şahıstan oluşan kabin takımının tamamına özel Emirates uygulamaları ile yapılandırılmış iPhone 13 yahut iPad Air sağlıyor.

Emirates, bu teşebbüs için halihazırda 32 milyon AED’den fazla yatırım yaptı ve bir yıl evvel Apple aygıtlarını sağlamaya başladı. Bugün 7.000’den fazla Emirates mürettebatı, küresel uçuş ağındaki günlük 450 uçuşta iPhone kullanıyor. Önümüzdeki aylarda 5.000 kabin takımı daha yeni uygulamalar ve özellikler içeren iPhone ve iPad alacak.

Emirates’in şirket içi Hizmet Sunumu ve BT grupları, kabin grubunun kullanıcı tecrübesini yenilemek ve yolcuların Emirates’ten beklediği birinci sınıf hizmet tecrübesini almasını sağlamak için bir dizi lokal ve özel olarak geliştirdiği uygulamaları tasarlamadan evvel kabin grubuyla birlikte kapsamlı bir kullanıcı araştırması kampanyası yürüttü. Bugüne kadar alınan geri bildirimler, Apple eserlerinin kabin takımının iş yerinde kendilerini daha hazır hissetmelerini ve yolculara son derece şahsileştirilmiş hizmet sunmalarını sağladığını gösterdi.

Özel olarak oluşturulmuş uygulamalar ortasında, Business Class’ta uçak içi yemek siparişi alma sürecini güzelleştiren, süratli ve kusursuz hizmet sağlayan ve kabin grubunun her yolcunun profilini ve Skywards durumunu görmesine imkan tanıyan bir uygulama da yer alıyor. Başka bir uygulama ise kabin grubunun en şimdiki isim listesi ve uçuş bilgilerine erişebilmesini, koltuk değişiklikleri ile sınıf yükseltmelerini görüntüleyebilmesini ve hangi kabin grubunun uçakta olduğuna dair genel bir bakış sunabilmesini sağlıyor. Yolcuların 360 derecelik bir görünümünü sunan uygulama ile Emirates kabin takımı, kritik gerçek vakitli bilgilere erişebiliyor ve en yeterli performanslarını sergileyebilmek için muhtaçlıkları olan araçlarla donatılıyor. Her bir yolcunun tecrübesini eşsiz bir formda kişiselleştiren uygulama, daha evvelki uçuşlarda kullanılmışsa yolcuların yemek ve içecek tercihlerinin yanı sıra uçak içinde sağlanan giysiler için vücut bilgilerini de gösteriyor.

Tek Cihaz girişimi tıpkı vakitte kabin grubunun, Emirates’in Dubai’deki merkezinde özel eğitimli uzmanlardan oluşan bir takım ve Apple Takviye aracılığıyla dünya çapında 7/24 dayanağa erişmelerini sağlayarak performans ve güvenlik standartlarını da geliştiriyor. Uçaktaki güvenliğin artmasıyla kabin takımı, uzaktan güncellenen operasyonel kılavuzlar aracılığıyla resmi süreçleri her an denetim edebiliyor ve Tek Cihaz’ı daima eğitim için mikro öğrenme yoluyla bir platform olarak kullanabiliyor. Ayrıyeten Emirates kabin grubunun iPhone’u şahsî kullanım gayesiyle kullanmasına müsaade verilirken, özel bilgileri de korunuyor.

Apple eserleri, süratli şarj, daha uzun pil ömrü, hafif tasarım ve birinci sınıf üretim kalitesi üzere birçok fonksiyonellikle Emirates kabin grubunun güçlü çalışma ortamını destekliyor. Ayrıca, Apple’ın kesiminde önder olan güvenlik sistemi, yolcu ve kabin takımı bilgilerini koruyor. Bu doğrultuda aygıt içinde yer alan güvenlikten yararlanarak, kullanıcı kimliğini inançlı Face ID ile doğruluyor ve seyahat tamamlandıktan sonra da uçuş bilgilerini kaldırarak hem yolcuların hem de çalışanların kapalılığını koruyor.

Tek Cihaz’ın tanıtımı; kabin grubunun donanım ve işletim yazılımı meselelerini sorgulaması, Emirates uygulama dayanağına erişmesi, aygıt aksesuarı gereksinimlerini karşılaması ve daha fazlası için 7/24 tek noktadan hizmet veren Dubai’deki Emirates Genel Merkezi’nde bulunan şahsî tecrübe alanında yapıldı.

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı küresel merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en süratli büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde memleketler arası ödül kazandı. Çağdaş, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
74 görüntülenme
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?