Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Engelsiz Yaşam Merkezi Yeni Yerine Taşındı

Engelsiz Yaşam Merkezi Yeni Yerine Taşındı


Beylikdüzü Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Manisiz Hayat Merkezi’nde atölye faaliyetleri başladı. Yeni yerine taşınan merkezin birinci eğitim gününde öğrencileri yalnız bırakmayan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “En büyük hayallerimden bir tanesi, buranın bitmiş olmasıydı. Umarım evlatlarımızın huzur içerisinde vakit geçirebileceği bir yuva inşa etmişizdir” dedi.

Engelsiz bir Beylikdüzü için ilçeye yeni alanlar kazandırmaya devam eden Beylikdüzü Belediyesi, Kavaklı Mahallesi’nde bulunan Manisiz Hayat Merkezi’ni yeni yerine taşıdı. Büsbütün erişilebilir olması yönüyle engelli bireylerin kullanımına uygun olarak tasarlanan Manisiz Hayat Merkezi’nde atölye faaliyetleri başladı. Gürpınar Mahallesi’ne taşınan merkez içerisinde; mutfak atölyesi, bilişim atölyesi, spor salonu, 4 derslik, tematik bahçe, aktiflik alanı ve yemekhane yer alıyor. İlerleyen vakitlerde merkezde ayrıyeten; mutfak, spor, takı tasarım, ahşap, geri dönüşüm, dekoratif el sanatları, bahçecilik ve meyve yetiştiriciliği, ritim, fotoğraf, drama ve halk oyunları atölyelerinde öğrenciler kendilerini farklı alanlarda geliştirme imkânı bulacak.

Çalık: En büyük hayallerimden bir adedini gerçekleştirdik

Yeni yerine taşınan merkezde takı tasarım, ahşap boyama ve ritim atölyelerine katılarak öğrencilerin birinci gün heyecanlarına ortak olan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, öğrenciler ve velileriyle tek tek sohbet etti. Çalık, “En büyük hayallerimden bir tanesi, buranın bitmiş olmasıydı. Bunu da el birliğiyle gerçekleştirdik. Muazzam bir manisiz hayat merkezine kavuşmuş olduk. Beylikdüzü Belediyesi olarak ebeveynlerin omuzlarınızdaki yükü biraz olsun hafifletmenin kederi içerisindeyiz. Umarım evlatlarımızın huzur içerisinde vakit geçirebileceği bir yuva inşa etmişizdir. Saf ve dupduru bir güçleri var. Karşılıksız seviyorlar. Biz de onlara layık olmaya çalışıyoruz. Siz olmasanız bu bina özelliğini kaybeder, burayı özel kılan sizlersiniz” biçiminde konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
14 görüntülenme
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?