Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

EÜ’de “1. Uluslararası Adli Ziraat Kongre ve Sergisi” Düzenlenecek

EÜ’de “1. Uluslararası Adli Ziraat Kongre ve Sergisi” Düzenlenecek


Ege Üniversitesinde “Cumhuriyetin 100.Yılı” nda bir dizi etkinlikler gerçekleştiriliyor. Bu kapsamda Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi konut sahipliğinde “1. Memleketler arası İsimli Ziraat Kongre ve Standı (FORENSICAGR-2023)” kongresi düzenlenecek. İsimli tarım disiplininde Türkiye’de birinci sefer düzenlenecek kongre, 25-27 Ekim tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. 

Kongrenin onursal başkanlığını Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse üstlenirken kongre başkanlığını Azerbaycan Devlet Ziraat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gurbanov, EÜ Rektör Yardımcısı ve Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Banu Yücel, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi ve İsimli Bilimciler Derneği Lideri Prof. Dr. İsmail Hamit Hancı üstleniyor. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenecek kongrede İçişleri Bakanlığı AFAD Uyum Merkezi ve SR Kriminal Olay Yeri İnceleme araçları da hazır bulunacak. 

Kongreye katılmak isteyen iştirakçiler “Adli Ekoloji”, “Adli Orman”, “Adli Biyoloji”, “Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRNE)”, “Biyoterörizm”, “Agroterörizm”, “Uyuşturucu İmal Edilen Bitkiler”, “Zirai Afetler-Afet Kriminal İnceleme”, “Dijital Tarım ve Bilgi İsimli Bilimi (Drone Termal Görüntüleme Tespit, Uzaktan Algılama ve jeomekansal Analiz)”, “Tarımsal Hata Soruşturması”  gibi pek çok alanda çalışma hususları üzerinde sunumlar gerçekleştirecek. 

Kongre, araştırmacılar ve profesyoneller için hem teorik hem de uygulamalı olarak tarım bilimi içinde yer alan isimli bilimler disiplinlerindeki son gelişmeleri tartışmak için ülkü bir akademik platform sağlayacak. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesinde düzenlenecek kongrenin bilim şurasında; Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, Kuzey Makedonya, Kosova, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, İran, Hindistan, Bulgaristan, Nepal, Afganistan, Arnavutluk, Yunanistan, Rusya, Lübnan, İsrail’den  uzman bilim insanları yer alıyor. Kongre hakkında ayrıntılı bilgiye forensicagr2023.ege.edu.tr adresinden ulaşabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
30 görüntülenme
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?