Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

EÜ’de Meme Kanseri Farkındalık Yürüyüşü

EÜ’de Meme Kanseri Farkındalık Yürüyüşü


Ege Üniversitesi (EÜ) Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı Aktiflikleri kapsamında EÜ Tıp Fakültesi, EÜ Kanserle Savaş Uygulama Merkezi, European Medikal Students Association işbirliği ile göğüs kanserine dikkat çekmek  amacıyla “Pembe Yürüyüş” gerçekleştirildi. Aktifliğe, EÜ Tıp Fakütesi Dekanı Prof.Dr. Rüçhan Sertöz, EÜ Kanserle Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Emine Serra Kamer, Radyasyon Onkolojisi Anabilim Kısmı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Prof. Dr. Zeynep Özsaran, Prof. Dr. Senem Alanyalı, Doç. Dr. Fatma Sert, akademisyenler, öğrenciler, idari işçi, hasta ve hasta yakınları katıldı.

“Pembe Tişörtlerinizle Yürüyüşümüze Bekliyoruz” sloganı ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde başlayarak, Yerleşke Öğrenci Dekanlığında sona eren yürüyüşte iştirakçiler göğüs kanseri konusunda farkındalık oluşturmak maksadıyla “Meme Kanserinde Güç Sende” yazılı pankart taşıdılar. İştirakin ağır olduğu aktiflikte, göğüs kanserinde dikkat çekmek emeliyle pembe kurdele dağıtıldı.

“Meme kanseri konusunda farkındalık ve erken teşhis hayat kurtarır”

Etkinlikte konuşan Prof. Dr. Emine Serra Kamer, “Dünya Sıhhat Örgütü tarafından Ekim Ayı, Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı olarak tanımlandı. Her sekiz bayandan birinde göğüs kanseri riski tanımlanmış olması nedeni ile geniş tabanlı erken teşhis çalışmaları bilhassa bu ayda değer kazanmakta. Göğüs kanseri, maalesef bayanlarda en sık rastladığımız tümör çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Göğüs kanseri konusunda farkındalık ve erken teşhis son derece değerli. Bugün düzenlediğimiz bu aktiflikte, Ege Üniversitesi Hastanesinden Öğrenci Dekanlığına kadar tabiplerimiz, hocalarımız, öğrencilerimiz, hastalarımız ve hasta yakınlarımızla bir arada yürüyerek, erken teşhisin ve daima birlikte güçlü olacağımızın sinyalini vermek istedik. Erken teşhis hayat kurtarır. Bugün, bir kurdeleden ötesi bir gün. Daima birlikte bu periyodu atlatacağız” diye konuştu.

Prof. Dr. Kamer, “Ege Üniversitesi Kanserle Savaş Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak göğüs kanseri farkındalık ayında, göğüs kanserinde farkındalık ve tekrar düşünmeyi artırmak gayesi doğrultusunda Tıp Fakültemizde öğrencilerimiz, çalışanlarımız, hocalarımızla birlikte etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
19 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?