Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Geleceğe Hazırlar Podcast Serisinin Sekizinci Bölümünde “Yeni Nesil Çiftçilik” Konuşuldu

Geleceğe Hazırlar Podcast Serisinin Sekizinci Bölümünde “Yeni Nesil Çiftçilik” Konuşuldu


TürkTraktör’ün “Geleceğe Hazırlar” podcast serisinin sekizinci kısmı yayınlandı. 15 Ekim Dünya Bayan Çiftçiler Günü’ne özel olarak yayınlanan yeni kısımda Elibelinde Tarım kurucusu Aslı Aksoy ile yeni kuşak çiftçilikten tarım dalında bayan teşebbüsçü olmaya, uygun tarım uygulamalarından kırsal kalkınmada bayan istihdamının ehemmiyetine dair pek çok mevzu ele alındı. 

 

Türkiye’nin otomotiv kesimindeki birinci üretici kuruluşu ve tarım mekanizasyonundaki başkan firması TürkTraktör’ün, tecrübeli gazeteci Aslı Şafak moderatörlüğünde gerçekleştirilen Geleceğe Hazırlar podcast serisinin sekizinci kısmı platformlarda yerini aldı. TürkTraktör’ün tarımı ve kentleri dönüştürüp geleceğe hazırlama emelini podcast dünyasına taşıyan serinin yeni kısmında “Yeni Jenerasyon Çiftçilik” konuşuldu.

 

Elibelinde Tarım kurucusu Aslı Aksoy’un konuk olduğu yayında; 15 Ekim Dünya Bayan Çiftçiler Günü münasebetiyle ziraî üretim, kırsal kalkınma, sürdürülebilirlik, besin üretimi ve güvenliği üzere hususlarda bayanların kıymetine dikkat çekildi. Mesleğinde ilerlerken Ege’ye taşınıp çiftçilikle uğraşmaya başlayan Aksoy’un seyahatine da değinilen yayında, tarımda yenilikçi usuller uygulayan yeni kuşak çiftçilerden ve tarımda bayan teşebbüsçü olma sürecinden bahsedildi.  

 

“Geleceğe Hazırlar” her yeni kısımda, birbirinden bedelli konukların iştirakiyle tarım teknolojisinden çevik dönüşüme, toprağın iktisadından ilham veren teşebbüs öykülerine, verimli tarım uygulamalarından sürdürülebilir kentlere kadar ilgi cazip ve ufuk açan birçok mevzuyu dinleyicilerle buluşturuyor. “Geleceğe Hazırlar” podcast serisine Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts ve YouTube platformlarından erişilebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

16 Ekim 2023
16 görüntülenme
Etiketler: , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?