Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Gençler üniversiteye Büyükşehir’le hazırlanıyor

Gençler üniversiteye Büyükşehir’le hazırlanıyor


Antalya Büyükşehir Belediyesi Atatürk Bilgi Eğitim Merkezi’nin (ATABEM) lise son sınıf öğrencileri ve mezunları için üniversite imtihanına (YKS) yönelik hazırlık kursları başladı. Gençler, hedefledikleri üniversiteleri kazanabilmek için tekrar ATABEM’i tercih etti.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek öğrencilere yönelik hazırlık kursları düzenleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi, bu sene de üniversite adayı gençlere dayanağını sürdürüyor. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı takvimi ile bir arada ATABEM Çaybaşı ve Dokuma Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi’nde öğrenciler ders başı yaptı.

 

ÜCRETSİZ DENEME İMTİHANLARI VE ETÜTLER

Alanında uzman eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilen kurslarda öğrencilere Türkçe, Türk Lisanı ve Edebiyatı, matematik, fizik, kimya, biyoloji, tarih, coğrafya alanlarında fiyatsız eğitim veriliyor. Yıl boyunca öğrencilere fiyatsız deneme imtihanları ve etüt dayanağı de verilecek. ATABEM Çaybaşı Eğitim Merkezi kursiyerlerinden Yağmur Özgür, üniversite hayalini gerçekleştirmek için ATABEM’e geldiğini belirterek, “Önceki periyot bu kurslara gelerek üniversiteyi kazanan arkadaşlarımın tavsiyeleriyle ATABEM’e başladım. Rehber öğretmenim ile çalışma programı hazırladık. Dersler dışında burada etüt çalışmalarına katılıyorum. Gayem İstanbul ya da Eskişehir’de ‘psikoloji’ kısmını kazanmak” diye konuştu.

 

SINAVI KAZANANLARIN TAVSİYESİYLE GELDİM

Kursta eğitim alan Muhammet Ali Cihan da, “Yıl boyunca üniversite imtihanına burada hazırlanacağım. Kursların bana yararlı olacağını düşünüyorum. Maksadım İrtibat Fakültesi’ni kazanmak. Burada bizlere fiyatsız halde eğitim takviyesi sağlayan Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” dedi.

Kursiyerlerden Elif Özel, “Geçen periyotlarda ATABEM’e gelerek âlâ üniversiteleri kazanan arkadaşlarımın tavsiyesi ile buraya başladım. Kurslarda uygun randıman almışlar. Öğretmenlerimiz bizler ile yakından ilgileniyor. Etüt çalışmaları yapıyoruz, eksik olduğumuz derslerde bize takviye veriliyor. Biz gençlere verdiği dayanaktan ötürü Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ederim” tabirlerini kullandı.

 

DERSLER VERİMLİ GEÇİYOR

Moleküler Biyoloji ve Genetik mezunu olan kursiyerlerden Sarenur Alacan, şöyle konuştu: “İkinci üniversiteyi de okumak istiyorum, imtihana hazırlanmak için ATABEM’i seçtim. Çok memnum, öğretmenlerimiz ilgililer, ayrıntılı ders işliyoruz. Birinci günden itibaren eğitimlerimiz çok verimli geçiyor.”

 

ÜÇÜNCÜ KURS MERKEZİ DE AÇILACAK

ATABEM Çaybaşı Üniversiteye Hazırlık Kurs Merkezi Ünite Sorumlusu Cemalettin Yaman Büyükşehir Belediyesi’nin 4 yıldır devam eden fiyatsız kurs takviyesinin bu yıl da devam ettiğini belirterek şu bilgileri verdi: “Çaybaşı Kurs Merkezi’ne ek olarak bu yıl Dokuma Kurs Merkezi’nde de eğitimlere başladık. Üçüncü kurs merkezini de ikinci periyoda yetiştirmeyi hedefliyoruz. Geçen yıl 110 olan öğrenci sayımız şu an 250’ye kadar çıktı. Kayıtlar devam ediyor. Her ay tertipli olarak fiyatsız tarama ve deneme imtihanı düzenleyeceğiz. Kursiyerlerimiz etüt salonlarında uzman öğretmenlerimiz eşliğinde ya da ferdi olarak soru çözebiliyor verimli olarak ders çalışabiliyor. Öğrencilere özel teğe bir rehberlik hizmeti de sağlıyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
20 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?