Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Halk Eğitimi Müdürlüklerinden “Cumhuriyet” Temalı Sergi

Halk Eğitimi Müdürlüklerinden “Cumhuriyet” Temalı Sergi


İzmir Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyetimizin 100 Yılı’nın kıvanç ve heyecanını meydanlara taşımaya devam ediyor. Ekim ayı boyunca planlanan etkinlikler kapsamında 14 Ekim 2023 Cuma günü Konak Meydanı’nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirilen ve ulusal çapta büyük yankı uyandıran “Zeybek” aktifliğinin akabinde, İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki otuz ilçe halk eğitimi merkezi, Konak Meydanı’nda karma bir sergi düzenleyerek Cumhuriyetimizin 100 yılına özel bir aktifliğe daha imza attılar.

17 Ekim 2023 saat 10.00’da Konak Meydanı’nda gerçekleştirilen stant, İzmir halkının büyük ilgisiyle karşılandı. Cumhuriyet temalı stantta el emeği birbirinden bedelli eserler İzmir halkıyla buluşturuldu. Stantta yer alan fotoğraf, el sanatları, mozaik, devir kostümleri, seramik, yağlı boya rölyef ve kabak işlemeciliğindeki eserler, Cumhuriyetin temellerinin atıldığı günlerden günümüze kadar olan süreci yansıtıyor. Bu sayede “İstiklalden İstikbale” atılan köprülere bir yenisini daha eklenerek Cumhuriyetimizin 100 Yılının gurur ve mutluluğunun kalıcı yapıtlarla sonraki jenerasyonlara aktarılması amaçlanırken ziyaretçiler de Cumhuriyetin bedellerini daha yakından tanıma fırsatı buldular.

İzmir Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Dr. Ömer Yahşi, bu manalı aktiflikle ilgili olarak şunları kaydetti: “Cumhuriyetimizin 100 yılına yaklaşırken, İzmir’deki halk eğitimi merkezleri, bu büyük dönüm noktasını coşkuyla kutlamak ve gelecek jenerasyonlara taşımak için bir ortaya geldi. Bugün burada sergilediğimiz eserler, Cumhuriyetimizin bedellerini ve mirasını koruma yolundaki kararlılığımızın bir sözüdür. Bu stant, Cumhuriyetimizin 100 yılının gurur ve mutluluğunu, kalıcı yapıtlarla gelecek jenerasyonlara aktarmayı amaçladığımızın bir ispatıdır. İzmir halkına ve emeği geçen herkese teşekkür ederim”

Etkinlikle ilgili konuşan İzmir Valisi Dr. Süleyman Elban, Cumhuriyetin 100 Yılının kutlandığı bu günlerde çok ağır hisler içinde olduklarını tabir ederek şunları söyledi, “Cumhuriyetimizin 100 yıl aktiflikleri çerçevesinde, herkes içinden geldiği üzere sevgisini ve doğallığını yansıtarak, sanatın da katkısıyla çok özel eserler ortaya çıkardı. Bu vesileyle, emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Sergiyi ziyaret edecek İzmirli hemşerilerimizin de bu eserlerden çok etkileneceğini düşünüyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
26 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?