Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

İBB Şehir Tiyatroları 8. Adana Şehir Tiyatroları Festivali’ne Konuk Oldu

İBB Şehir Tiyatroları 8. Adana Şehir Tiyatroları Festivali’ne Konuk Oldu


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları’nın en beğenilen oyunlarından Bir Halk Düşmanı, 8 Adana Kent Tiyatroları Festivali’nin açılış oyunu olarak Adana seyircisine konuk oldu.

Henrik Ibsen’in yazdığı, Dilek Başak Carelius’un çevirdiği, Orhan Alkaya’nın yönettiği Bir Halk Düşmanı, 16 Ekim tarihinde Adana Kent Tiyatroları Sahnesi’nde seyirci karşısına çıktı.

Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın da izlediği oyun, uzun süre alkışlandı. Oyunun sonunda sanatkarlara çiçek ve plaket takdim edildi. Bir Halk Düşmanı, 17 Ekim tarihinde 20.00’de Adana Kent Tiyatroları Sahnesi’nde yeniden sahnelenecek.

BİR HALK DÜŞMANI

Kentin yegâne gelir kaynağı olan kaplıcalarla ilgili araştırmasından kuşkularını haklı çıkartan bir sonuç alan Dr. Thomas Stockman’ın çabası, Ibsen’in güçlü kalemiyle, “halkın yararı” sayılan şeyin, çıkar prizmasında hal değiştirmesini anlatan bir “mesel”e dönüşüyor. Oyunda Barış Çağatay Çakıroğlu, Burçak Çöllü, Cem Baza, Derya Yıldırım, Gökhan Mete, Hakan Arlı, Hazal Uprak, Mert Şahit, Müge Akyamaç, Rahmi Elhan, Tankut Yıldız rol alıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
27 görüntülenme
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?