Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

III. Türkiye Döngüsel Ekonomi Haftası 7-8-9 Kasım’da Gerçekleştirilecek

III. Türkiye Döngüsel Ekonomi Haftası 7-8-9 Kasım’da Gerçekleştirilecek


Ülkemizin döngüsel iktisada geçişini hızlandırmak hedefiyle gerçekleştirilen TürkiyeDöngüsel İktisat Haftası etkinliği DCube Döngüsel İktisat ve Sürdürülebilirlik (DCube), Hedefler için İş Dünyası Platformu (B4G) ve İş Dünyası veSürdürülebilir Kalkınma Derneği (SKD Türkiye) iş birliğinde çerçevesinde bu yıl üçüncü kere düzenleniyor.

 

Finlandiya BüyükelçiliğiBusiness Finland ve İstanbul Sanayi Odası’nın kıymetli katkıları ile düzenlenen III. Türkiye Döngüsel İktisat Haftası, 7 – 9 Kasım 2023tarihlerinde İstanbul ve 9 Kasım’da Ankara’da gerçekleştirilecek. 

 

COP 28’in çabucak öncesinde gerçekleştirilecek III. Türkiye Döngüsel İktisat Haftası, global gündemdeki gelişmelerin kıymetlendirilmesine fırsat sağlarken, birebir vakitte Avrupa Birliği ve Kuzey Avrupa ülkeleri temsilcilerinin vizyon ve tecrübelerini aktarmaları için uygun bir taban yaratacak. 

 

Türkiye’nin yeşil dönüşüm sürecinde attığı kıymetli adımları döngüsel iktisat perspektifinden gündeme taşıyacak aktiflik ile endüstriyel süreçlerde bedel zincirlerinin, üretim ve hizmetlerin, tüketim alışkanlıklarının döngüsel iktisat anlayışıyla yine kurgulamasının kolaylaştırılması hedefleniyor.

 

III. Türkiye Döngüsel İktisat Haftası kapsamında sürdürülebilir üretim, ikiz dönüşüm, üretim süreçlerinde karbonsuzlaşma, sürdürülebilir gereçler, döngüsel iktisat iş modelleri, döngüsel tedarik zinciri, yeşil satın alma, yeşil dönüşümde OSBlerin rolü ve eko-endüstriyel alanlar üzere ana başlıklar ülkemizin yanı sıra çeşitli ülkelerdeki uzman ve iş dünyası temsilcilerinin bakış açıları ile kıymetlendirecek hususlar ortasında yer alıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
21 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?