Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

IoT çözümleri karbon ayak izini azaltmada önemli rol oynayacak

IoT çözümleri karbon ayak izini azaltmada önemli rol oynayacak

Nesnelerin İnterneti (IoT) tahlilleri konusunda çalışmalarını sürdüren Connected Systems, karbon ayak izini azaltmada kıymetli rol oynayacak yeni IoT tahlillerini tanıttı.

Şirket, son teknoloji IoT tahlilleri ile işletmeleri ve sanayileri sürdürülebilir, net sıfır karbonlu bir geleceğe gerçek dönüştürmeyi amaçlıyor.

Karbon ayak izinin azaltılmasının sürdürülebilirlik açısından kıymetli olduğuna dikkat çeken Connected Systems CEO’su Ferhan Köksal, “Küresel iklim kriziyle gayrette kritik bir dönemeçteyiz. Kuruluşların sürdürülebilirliğe kıymetli bir tesir yaratması, karbon ayak izini azaltması, karbon ayak izini azaltması için gerekli araç ve teknolojileri sağlamaya odaklanıyoruz. Geliştirdiğimiz IoT tahlilleri hem etraf hem de sonuç üzerinde olumlu bir tesir yaratacak biçimde tasarlandı. Farklı kesimlerdeki işletmeler, teknolojimizi operasyonlarına entegre ederek sürdürülebilirliğe yönelik somut adımlar atabilir ve net sıfır emisyona ulaşmada kıymetli bir rol oynayabilir. Net sıfır karbonlu bir gelecek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birlikte, mevcut ve gelecek kuşaklar için daha sürdürülebilir bir dünya inşa edebiliriz” halinde konuştu.

Son teknoloji IoT tahlilleri şirketlere kıymetli avantajlar sağlayacak

Ferhan Köksal, Connected Systems IoT tahlillerinin temel özellikleri ve avantajları hakkında şu bilgileri verdi: “IoT sensörleri ve aygıtlarımız güç tüketimi, emisyonlar ve kaynak kullanımına ait gerçek vakitli bilgiler sağlıyor. Böylelikle kuruluşların verimsizlikleri belirlemesi ve israfı azaltması daha kolay hale geliyor. Gelişmiş analitik platformumuz, ham dataları aksiyona dönüştürülebilir içgörülere dönüştürerek işletmelerin kaynak kullanımını optimize ediyor. İşletmelerin karbon ayak izlerini azaltan şuurlu kararlar almasına yardımcı oluyor. Güç idaresine bütünsel bir yaklaşım sunarak kuruluşların güç kullanımını izlemesine ve denetim etmesine, israfı azaltmasına ve verimliliği artırmasına imkan tanıyoruz. Şirketler, IoT teknolojimizden yararlanarak, milletlerarası karbon azaltma taahhütlerine ve net sıfır maksatlarına uygun olarak karbon emisyonlarını yanlışsız bir halde ölçebilecek, yönetebilecek ve azaltabilecekler. Tahlillerimiz tek bir tertibin ötesine geçerek tedarik zinciri ortaklarının iş birliği yapmasına ve emisyonları kolektif olarak azaltmasına imkan tanıyor. Uzaktan erişim ve denetim yetenekleriyle kuruluşlar, iş sürekliliğini sağlarken operasyonlarını optimize edebilecek, seyahatleri azaltabilecek ve karbon ayak izlerini en aza indirebilecek.”

AB’nin sonda karbon düzenlemesi, IoT tahlillerine talebi artıracak

Avrupa Birliği’nin duyurduğu hudutta karbon düzenlemesinin karbon salınımını azaltmak ve denetim altında tutmak açısından kıymetli bir adım olduğuna dikkat çeken Ferhan Köksal, “Sınırda karbon düzenlemesi, karbon kaçağı olan eserlerin AB ülkelerine ihracatı sırasında salınımın azaltılmasına yönelik bir vergilendirme sistemi. Bu sistem sayesinde firmaların daha az karbon salınımı yapması hedefleniyor. 1 Ekim 2023 prestiji ile AB’ye ihracat yapan şirketlere sonda vergi uygulaması regülasyonunu yayımlanmıştı. Şu etapta 5 kesimi kapsıyor lakin 2025’te AB’ye ihracat yapan tüm dalları kapsayacağı belirtiliyor. Bu düzenlenmenin karbon salınımı azaltmaya yönelik IoT tahlillerine olan talebi daha da artıracağını öngörüyoruz ” biçiminde konuştu.

20 Ekim 2023
24 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?