Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Karabağlar’da 100. Yıl Coşkusu

Karabağlar’da 100. Yıl Coşkusu


Karabağlar Belediyesi, 100. yılına ulaşan “ulu çınarımız” Cumhuriyetimizin yeni yaşını büyük bir coşkuyla kutlayacak. Spor müsabakalarından stantlara, kortej yürüyüşlerinden konserlere kadar çok sayıda farklı aktiflikle, 100. Yıl’ın memnunluğu, onuru ve gururu yaşatılacak.

100. yıl kutlama programı kapsamında klâsik “Cumhuriyet Daima” standının 7.’si, 20 Ekim Cuma günü saat 18.00’de Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde açılacak.

“100. Yıl Cumhuriyet Basketbol Turnuvası” 21 Ekim Cumartesi günü 09.00-14.00 saatleri ortasında İhsan Alyanak Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.

“100. Yıl Cumhuriyet Futbol Turnuvası” 23-27 Ekim tarihleri ve 15.00-18.00 saatleri ortasında Yeşilyurt Futbol Alanı’nda olacak.

Karabağlar Belediyesi tarafından baştan aşağı yenilenen Uğur Mumcu Parkı ve Cumhuriyetin 100. Yılı Anıt Rölyefi, 26 Ekim Perşembe günü saat 18.30’da merasimle açılacak. Açılış merasiminde, Uğur Sayınbatur Jazz Ensemble’nin “Yüzyılın Cazı” konseri de yer alacak.

Karabağlar Belediyesi ve ADD Karabağlar Şubesi’nin düzenlediği “Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlaması” aktifliği 27 Ekim Cuma günü saat 20.00’de ADD şube bahçesinde gerçekleştirilecek.

 

Geleneksel kortej ve konser

28 Ekim Cumartesi günü klasik kortej ve konserle, 100. yıl coşkusu doruğa çıkacak. Fahrettin Altay Meydanı’nda Karabağlar Kaymakamlığı işbirliğiyle oluşturulacak kortej saat 19.00’u gösterdiğinde marşlar, Türk bayrakları, Atatürk posterleri eşliğinde 100. Yıl Uğur Mumcu Parkı’na yürüyecek. Parkta saat 20.00’de “Dolu Kadehi Zıt Tut” konseri gerçekleştirilecek.

9 Kasım Perşembe günü “Cumhuriyetimizin 100. Yılı-Düşümde Atatürk’ü gördüm. Dedim ki” başlıklı kompozisyon müsabakasının ödül merasimi, Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde olacak. Merasim saat 16.00’da başlayacak. 

Daha sonra Karabağlar Belediyesi ve İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği işbirliğiyle düzenlenen “Atatürk ve Cumhuriyet Kenti İzmir” bahisli söyleşi ve fotoğraf standı tıpkı yerde olacak. Araştırmacı Muharrir Dr. Tuna Yılmaz, “Atatürk fotoğraflarının hikayesi” başlığı altında konuklarla söyleşecek. Saat 18.00’de de stant açılışı gerçekleştirilecek.

 

Orada Duruverseydi Vakit…”

100. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ortamızdan ayrılışının 85. yıldönümü olan 10 Kasım’da özel bir aktiflikle anılacak. Pınar Ayhan’ın yakın tarihimizi müzikal biçimde anlattığı “Orada Duruverseydi Zaman” belgeselinin gösterimi, 10 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Karabağlar Belediyesi Muzaffer İzgü Konferans Salonu’nda olacak. 

Yine Ulu Lider anısına düzenlenen “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 10. Başöğretmen Atatürk Satranç Turnuvası” da 25 Ekim Çarşamba günü saat 18.30’da Yıldız Kenter Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

 

Başkan Selvitopu’dan davet

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, “Emperyalistlere karşı kanla, canla verilen örnek bir çabanın akabinde kurulan Cumhuriyetimiz 100. yaşını doldurarak, 2. yüzyılına adım atıyor. Bize bu büyük gurur, onur ve memnunluğu yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Bıraktıkları emaneti korumak ve geleceğe taşımak en büyük vazifemiz. Karabağlar Belediyesi olarak bu anlayışla düzenlediğimiz 100. yıl etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı davet ediyorum. Gelin 100. yıl coşkusunu birlikte paylaşalım” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
16 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?