Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu “Vahşi Komedi” ile Perde Açtı

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu “Vahşi Komedi” ile Perde Açtı


Karşıyaka’da 1996 yılından bu yana sergilediği oyunlarla kentin kültür sanat hayatına kıymet katan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, 28’inci dönemine perde açtı. 

Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde sahneledikleri “Vahşi Komedi” ile seyircilerden tam not alan tiyatrocular, yıl boyunca hem yetişkinlerle hem de çocuklarla buluşmaya devam edecek.  

Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Gurur kaynağımız olan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’na yeni dönemde muvaffakiyetler diliyor, fiyatsız gösterimlere herkesi bekliyoruz” dedi.

 

SEYİRCİDE İZ BIRAKTI

Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, en sevilen oyunlarından Yırtıcı Güldürü ile 2023-2024 sezonunun açılışını yaptı. Yelda Karataş’ın kaleme aldığı 13 yaş ve üzerine yönelik oyun, Zekeriya Hocalar’ın idaresinde Hikmet Şimşek Sanat Merkezi sahnesine taşındı. Vahşetin gerçek yüzüne ironi dolu bir yaklaşımla ayna tutan kara güldürü; herkesi kendi içine dönüp düşünmeye çağıran bildirisiyle, yüreklerde ve akıllarda çarpıcı tesirler bıraktı. Belediye Tiyatrosu’nun istekli oyuncularının sergiledikleri başarılı performanslar ile sahne nizamı ve makyaj üzere tüm ayrıntılar büyük beğeni kazandı. 

 

ÜÇ BAŞKA OYUN DAHA YOLDA

‘Vahşi Komedi’ bu dönem, Aralık ayının sonuna kadar her hafta cuma günleri Hikmet Şimşek Sanat Merkezi’nde izleyiciler ile buluşmaya devam edecek. Tiyatro, öteki yetişkin oyunlarından ‘Ölümüne Cinayet’i Aralık ayının ikinci haftasından itibaren her cumartesi, ‘Sevgiyi Yanlış Anladın’ı da Ocak ayından itibaren her cuma, Nisan sonuna kadar sahneye taşıyacak. ‘Çirkinim İşte Kime Ne?’ ise Kasım ayının ikinci haftasından başlayarak dönem boyunca her pazar günü 5 yaş ve üzeri çocuklar için sergilenecek. Tüm gösterimler fiyatsız ve herkese açık olacak.

 

BİR KARŞIYAKA MARKASI

Tüm tiyatroseverleri Karşıyaka Belediye Tiyatrosu’nu izlemeye davet eden Belediye Lideri Dr. Cemil Tugay “Yıllardır her yaştan binlerce yurttaşımıza tiyatroyu sevdiren, kaç oyuncular yetiştiren ve kent ömrüne bedel katan Karşıyaka Belediye Tiyatrosu, kültür ve sanat alanında en kıymetli markalarımızdan bir adedidir. Her dönem olduğu üzere bu dönem da birbirinden başarılı oyunlar ile bizlere tiyatro şölenleri yaşatmaya devam edecekler. Gurur kaynağımız olan tiyatro topluluğumuza yeni dönemde muvaffakiyetler diliyor, fiyatsız gösterimlere herkesi bekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
26 görüntülenme
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?