Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

“Kemerimize Fakülte ve Yurt Binası Kazandırıyoruz”

“Kemerimize Fakülte ve Yurt Binası Kazandırıyoruz”


“Eğitim varsa gelecek var” sloganıyla hareket eden ve eğitime büyük katkılar sağlamaya devam eden Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu’nun teşebbüsleriyle Kemer’e kazandırılacak olan Akdeniz Üniversitesi Denizcilik Fakültesi ve 300 kapasiteli yurt binasının imal çalışmaları devam ediyor.

 

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, Kuzdere Mahallesi 719 ada 2 parsel sayılı 11 bin 676 metrekarelik Kemer Belediyesi’ne ilişkin taşınmaz üzerine yapılan fakülte ve yurt binasının çalışmalarını yerinde inceledi. İncelemeler sırasında Lider Topaloğlu’na Kemer Belediye Lider Yardımcısı Emin Gül, Kuzdere Mahalle Muhtarı Serkan Günay, Kemer Belediyesi Kültür ve Toplumsal İşler Müdürü Mehmet Derya Baytekin, Kemer Belediyesi Zabıta Müdürü Erhan Kurtoğlu eşlik etti.

 

Denizcilik Fakültesi’nin imal çalışmaları kapsamında mebran üstü müdafaa betonu dökümünün yapıldığı, akabinde demir temel radya bağlama işine başlanılacağı belirtildi. Su ve elektrik tesisatının döşeme süreçlerinden sonra temel döküm çalışmaları başlayacak.

 

Kemer Belediye Lideri Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, “Bismillah dedik. Kemer’e artık bir fakülte kazandırıyoruz. Yapılacak olan fakültenin yan tarafından yurt binasının da üretimine başlanıldı. Asansör boşluklarının yerlerini işaretleyip kazmaya başladılar. Antalya Valimiz ve Kemer Kaymakamımızla görüşüp bir gün belirleyerek temek atma merasimini yapacağız. Kemerimize iyi olsun.” dedi.

 

Başkan Topaloğlu, daha evvel Akdeniz Üniversitesi’nde, Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan’la Denizcilik Fakültesi’nin protokolüne imza atmıştı.

Söz konusu fakültede derslikler, öğretim üyeleri odaları, dekanlık, yemekhane, uygulama alanları, konferans salonu ve teknik mahallerden oluşacak.

Yapılacak olan 4 katlı Denizcilik Fakültesi’nin 4 kısımdan (Lojistik, Gemi Makineleri İşletme, Denizcilik İşletmeleri ve Deniz Ulaştırma İşletme) oluşacağı kaydedildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
18 görüntülenme
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?