Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Kia, Elektrikli Gelecek Sürecini Hızlandırıyor

Kia, Elektrikli Gelecek Sürecini Hızlandırıyor


Kia, Güney Kore’de düzenlenen Kia KONUT Günü’nde üç yeni teknolojik modelini tanıttı. Kia böylelikle bir kere daha elektrikli araç geleceğine liderlik etme ve bu geleceği hızlandırma istikametindeki argümanlı global stratejisini gözler önüne serdi. Marka düzenlenen aktiflikte “Herkes için Elektrikli Araçlar” vizyonunu ve elektrikli araç eser gamını süratli bir biçimde genişletme stratejisini ortaya koydu. EV6 ve EV9 modellerinin pazara sunulmasıyla elektrikli araç pazarında kendisini kanıtlayan Kia, üç yeni elektrikli modelle eser gamının geleceğini de göstermiş oldu. 

Etkinlikte birinci olarak Y jenerasyonu ailelere yönelik kompakt bir elektrikli SUV olan EV5’in birinci gösterimi yapıldı.  İki konsept model daha tanıtan Kia, Concept EV3 ile elektrikli bir kompakt SUV’da pratiklik ve sürüş keyfi sunmayı hedefliyor. Tanıtılan öbür model olan Kia Concept EV4 ise, ‘zıtlıkların birleşimi’ tasarım ideolojisiyle şekillenen elektrikli sedan olarak karşımıza çıkıyor. 

Elektrikli gelecek seçenek değil zorunluluk

Kia konsept araçlarının yanı sıra yolcu ve şoför rahatlığını ve güvenliği artırmayı amaçlayan elektrikli araç stratejisini de aktardı. Marka; teknolojisi, sıra dışı tasarım anlayışı, şoför ve yolcular için geliştireceği sezgisel hizmetlerle elektrikli araç geleceğine hizmet ederek daha fazla kişiyi bu geleceğe dahil etmeyi planlıyor. Müşteri tecrübesini satın alma öncesinden itibaren geliştirmeyi amaçlayan Kia, bunun için yeni dijital platformlardan, teknolojilerden ve yapay zekadan yararlanmaya devam edecek.   

Yeni konsept araçlarının üretime geçmesiyle birlikte 2026 yılına kadar yılda bir milyon elektrikli araç satışı hedefleyen Kia, 2030 yılında bu sayıyı 1,6 milyon adete çıkarmayı hedefliyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
17 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?