Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Meme Kanseri Erken Teşhis Edildiğinde Hastalar Tedaviye Yüzde 99 Olumlu Yanıt Veriyor

Meme Kanseri Erken Teşhis Edildiğinde Hastalar Tedaviye Yüzde 99 Olumlu Yanıt Veriyor


Koç Healthcare’in Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında hayata geçirdiği Göğüs Kanseri Farkındalığı Bisiklet Çeşidi Aktifliği 3. yılında da ağır bir iştirakle gerçekleşti. İştirakçilerin toplamda 7 kilometre pedal çevirdiği aktiflikte göğüs kanserinde erken teşhisin kıymetine dikkat çekildi. 15 Ekim Pazar günü gerçekleştirilen farkındalık aktifliğine Koç Healthcare çalışanları bisiklet kümesi ve yürüyüşlerle dayanak verdi.

 

Koç Healthcare, Göğüs Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında yürüttüğü çalışmalarına bu yıl 3’üncü sefer düzenlediği Göğüs Kanseri Farkındalığı Bisiklet Tipi ile devam etti. Göğüs kanseri konusunda toplum nezdinde farkındalık yaratmak maksadıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor İstanbul takviyeleriyle 15 Ekim Pazar günü düzenlenen aktifliğe Koç Healthcare çalışanları bisiklet kümesi ve yürüyüşlerle takviye verdi. Sabah saat 10:00’da Bostancı İsbike önünden hareket eden bisikletliler, Fenerbahçe Orduevi’ne kadar pedal çevirdi. Çeşidin finali Şaşkınbakkal Paten Pisti oldu. İştirakçiler pembe tişörtleri ve bisikletlerine bağladıkları pembe balonları ile etraftakilerin dikkatini çekerken, dağıtılan broşürlerde göğüs kanserine yönelik bilgiler paylaşıldı. 

 

Memelerinizde farklılık olup olmadığını tertipli olarak denetim edin

Meme kanserinde erken teşhis için, kendi kendine göğüs muayenesi, tertipli tabip muayenesi, 40 yaş üzeri için mamografi çektirilmesi öneriliyor. Kendi kendine muayene için ayna karşısında kollarınızı farklı konumlara getirip göğüslerinizde farklılık olup olmadığını denetim edebilirsiniz. Parmak uçlarınızla üstten aşağı, aşağıdan üst hareketle; göğüs başlarından etrafa yanlışsız ışınsal hareketle ve dairesel formda, göğüs başından başlayıp etrafa gerçek ya da aykırısı hareketle kendinizi muayene edebilirsiniz. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
18 görüntülenme
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?