Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Menderes Belediyesi’nden Dikkat Çeken 29 Ekim Kararı

Menderes Belediyesi’nden Dikkat Çeken 29 Ekim Kararı


Menderes Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında yapılacak Yüzyüzeyken Konuşuruz konseri basına yansıyan haberler nedeniyle iptal edildi. Küme yerine Ersin şov ve sanatçı Ece Seçkin Mendereslilerle buluşacak.

28 Ekim günü Menderes’te Menderes Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in 100 yılı kutlamaları kapsamında düzenlenecek Yüzyüzeyken Konuşuruz konseri küme üyelerinden birinin bayana şiddet uyguladığı tezi ve bu tezlerin kamuoyuna yansımasının akabinde iptal edildi. 

Ece Seçkin sahne alacak

Yaşanan durum sonrası Menderes Belediyesi tarafından alınan karar sonucunda 28 Ekim günü gerçekleşecek etkinlikler kapsamında Yüzyüzeyken Konuşuruz Kümesi yerine birinci olarak Ersin gösteri sahne alacak akabinde Cumhuriyet coşkusu Ece Seçkin konseri ile taçlanacak. Bahisle ilgili belediyeden yapılan açıklama ise şöyle;

BASINA VE KAMUOYUNA

Yüzyüzeyken Konuşuruz isimli müzik kümesinin Cumhuriyet’imizin 100 yılı kutlamaları kapsamında, 28 Ekim tarihinde, belediyemiz tertibinde sahne alacağı öncesinde kamuoyuna duyurulmuştu. Ancak basına yansıyan haberlerde, müzik kümesinin gitaristinin bir bayana şiddet uyguladığı iddiası gündeme gelmiş, işbu şiddet olayının yargıya intikal ettiği, tarafların bu tarafta karşılıklı beyanlarda bulunduğu bilgisi paylaşılmıştır.

Cumhuriyet Halk Partili bir belediye olarak İstanbul Sözleşmesi’nin ve 6284 Sayılı Kanun’un yanında olduğumuzu; bu istikametteki mevzuatı desteklediğimizi her evrede lisana getirmiştik. Bilindiği üzere 6284 Sayılı Kanun potansiyel şiddetin önlenmesi, bu tarafta önleyici önlemlerin alınması ismine mağdurun beyanını temel almaktadır. Bu beyan katiyen karara tesir etmemekte, sadece koruma mekanizmalarını devreye sokmaktadır. Bayan ve çocuklar üzere dezavantajlı kümelere olumlu ayrımcılık uygulanmasının, şiddetle tesirli ve bütüncül bir çabanın mecburî ögesi olduğunun şuurundayız.

Anlatılan sebepler ile bayana yönelik şiddet tezinin varlığı kelam konusu iken bu duruma duyarsız kalmamız mümkün değildir. Toplumda şiddete yönelik farkındalığın ve anlayışın artırılması adına bunu misyon bildiğimizi bildiriyor; 28 Ekim 2023 tarihinde saat 21.00’de gerçekleşmesi planlanan Yüzyüzeyken Konuşuruz konserinin iptal edildiğini, yerine Ersin Gösteri ile sanatçı Ece Seçkin konserinin gerçekleşeceğini kamuoyuna hürmet ile duyuruyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
30 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?