Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Sağlık Çalışanlarına Destek Buluşması

Sağlık Çalışanlarına Destek Buluşması


Kocaeli Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli’de hizmet veren kamu ve özel hastanelerin başhekimleri, hekimleri ve hastane müdürleriyle bir ortaya geldi. Vilayet Sıhhat Müdürlüğünün düzenlediği ve Kocaeli Büyükşehir Bekediyesi’nin mesken sahipliği yaptığı programa Lider Büyükakın’ın yanı sıra Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti Kocaeli Milletvekili Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Vilayet Sıhhat Müdürü Yüksel Pehlivan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, başhekimler, hastane müdürleri ve tabipler katıldı.  

 

VALİ YAVUZ: HER DAİM SİZLERİN YANINDAYIZ

Burada konuşma yapan Vali Yavuz, şiddete tahlil noktasında yapılan çalışmalar hakkında konuşarak, şunları söyledi: “Polise, sıhhat çalışanına, bayana şiddet üzere şiddet çeşitlerini art geriye sayıyoruz lakin şiddetin önüne geçemiyoruz. Demek ki yapmamız gereken yalnızca cezaların artırılması değil, tümden şiddete karşı toplumsal bir şuur geliştirmek olmalıdır. Bunu oluşturabilirsek sanırım meselelerimizi daha çabuk çözeriz. Bizim bu hususa biraz daha itina göstermemiz gerekiyor. Her daim sizlerin yanındayız.”

 

HÜLAGÜ: PROBLEMLERİ SİZLERLE KIYMETLENDİRMEK İSTEDİK

Milletvekili Hülagü de hekimlik mesleğinin kıymetini vurgulayarak, “Ben hekimlik istikametini daima ön planda tutan bir kardeşinizim. Böylesine hayatın içinde bir mesleği yaparken kaç zorluklarla karşılaştığınızı, yaşanan ve yaşatılan meseleleri birinci elden sizlerle pahalandırmak istedik. Her vakit biz doktor olarak sizlerin yanındayız.”

 

BÜYÜKAKIN: ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ

Başkan Büyükakın da bu buluşmanın asıl nedeninin tabiplerin yanında olduklarının iletisini vermek, olduğunu belirtti. “Geçtiğimiz günlerde biliyorsunuz tatsız bir olay yaşandı ve misal olaylar yaşanmaya devam ediyor. Biz bu buluşmayla her şart altında sizin yanınızda olduğumuzu ve üzerimize düşen her şeyi yapmaya hazır olduğumuzu, tabir etmek içinde bir ortaya geldik” diyen Lider Büyükakın, şunları söyledi: “Biliyorsunuz, pandemi devrinde Büyükşehir Belediyesi olarak sizlerin muhtaçlık duyduğu ne varsa onları yerine getirmek için tüm imkanlarımızı seferber ettik. Daha sonrasında sıhhat çalışanlarının alabileceği konutların yapılması yoluna gittik. Çok yakın bir vakitte teslim edilecek. Şunu hiçbir vakit unutmayın, sizlerin daha âlâ şartlarda, fedakar hizmetlerinizi devam ettirebilmeniz için her vakit yanınızda olacağız. Hiç tereddüt etmeden bilin ki sonuna kadar yanınızdayız. Geçtiğimiz gün ve daha evvelki periyotlarda yaşanan şiddet hadiselerini da şiddetle kınıyoruz.’’

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
36 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?