Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Şeker Üretim Sezonu Açıldı

Şeker Üretim Sezonu Açıldı


2018 yılından bu yana Albayrak Kümesi bünyesinde faaliyet gösteren Sukkar Şeker, yeni üretim devri için hazırlıklarını tamamladı. Sukkar Şeker, 2023-2024 sezonunda toplamda 84 bin ton kristal şeker üretmeyi hedefliyor.

Sukkar Şeker 120.000 dönüm tarla ve günlük 6.400 ton pancar sürece kapasitesiyle yerli ve ulusal üretime katkı sunuyor. Yeni periyoda de güçlü bir başlangıç yapan Sukkar Şeker 2023-2024 üretim dönemi için toplamda 560 bin ton şeker pancarı taahhüttü alarak 84 bin ton kristal şeker üretmeyi hedefliyor.

“Her Geçen Gün Amaçlarımızı İleriye Taşıyoruz”

2022-2023 sezonunda 77 ton şeker üretimi yaparak maksadına ulaşan Sukkar Şeker bölgedeki tarım faaliyetlerinin ivmesini her geçen gün yükseltiyor. Bölge çiftçisinin de günden güne daha fazla katkı sunduğu ve gereksinimi olan ham hususa ulaşma kapasitesini arttıran şirket, bu yıl yaklaşık 3000 çiftçi ile birlikte çalışarak üretim gayesini arttırdı. Yeni dönem üretiminden memnuniyetini vurgulayan Sukkar Şeker Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu “Şeker pancarı taşımasına başlamış durumdayız. 108 bin dekar alanda pancar sökümü sürüyor. 2022-2023 üretim yılında 77 bin ton kristal şeker üretimi yaparak maksadımızı tutturduk. Bu yıl için 3 bine yakın çiftçimizden 560 bin ton şeker pancarı taahhüdü alarak hasada başladık. Yeni gayemiz 84 bin ton kristal şeker üretmek… İnanıyorum ki geçen yıl olduğu üzere bu yılda maksadımıza ulaşacağız” açıklamalarında bulundu.

Yeni Üretim Dönemi Kampanya Açılışı Gerçekleşti 

Çiftçinin bölgedeki en büyük destekçisi olan Sukkar Şeker hasat heyecanına kampanya periyodu açılışıyla başladı. Birinci eserlerini teslim etme heyecanı yaşayan bölge çiftçisi ve bu heyecana ortak olan Sukkar Şeker İdaresi yeni gayeleri için birlik ve beraberliklerini de vurguladı. Kampanya periyodu açılışında konuşan Sukkar Şeker Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu, 84 bin ton kristal şeker üretimine ek olarak aralık ayı sonunda 150 bin ton sıkılmış pancar posası(küspe) 20 bin ton melas ve 18 bin ton kuyruk üzere yan eser üretimlerinin de yapılacağını açıkladı. Sukkar Şeker Genel Müdürü Necati Karavaizoğlu açılış konuşmasında “Sukkar şeker üretim A.Ş olarak her yıl olduğu üzere bu yılda amaçlarımıza ulaşmak için çalışmalarına başladık.” açıklamasında bulundu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
17 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?