Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Tarımsal Güçbirliği Afyon’da Düzenlenen Çalıştay’da Muğla’yı Temsil Etti

Tarımsal Güçbirliği Afyon’da Düzenlenen Çalıştay’da Muğla’yı Temsil Etti


Muğla’da ziraî faaliyet gösteren kooperatifleri birebir çatı altında toplamak, üreticilerin katma bedeli yüksek eserler üreterek aracısız tüketiciye ulaştırması, güçlerini birleştirmesi için Muğla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde kurulan Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi Afyon’da “Ortak Gelecek Temelinde Kooperatifçiliğin Meseleleri ve Tahlil Arayışları” Çalıştayı’na katıldı. Çalıştayı Türkiye Kooperatifçiler Platformu düzenledi ve 80 kooperatifi temsilen yaklaşık 100 kişi çalıştaya katıldı. Muğla’yı çalıştayda Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi’nin Lideri Fatih Öztürk temsil etti. Türkiye Kooperatifçiler Platformu’nu Türkiye’nin farklı vilayetlerinde faaliyet gösteren 200’den fazla kooperatif oluşturuyor.

Türkiye Kooperatifçiler Platformu düzenledikleri “Ortak Gelecek Temelinde Kooperatifçiliğin Meseleleri ve Tahlil Arayışları” çalıştayı ile ortak geleceğimiz açısından kooperatifleri ve tesirlerini daha uygun anlamayı, farkındalık yaratmayı, kooperatiflerin ağ oluşturmalarına takviye olmayı hasebiyle Pazar problemlerini kolay aşmayı, kaynaklara ulaşmalarını kolaylaştırmayı, karar alıcıları mevzuat yapımında takviye ve yardımcı olmayı, kamu ile tarım ve tarım dışı kooperatifleri, milletlerarası araştırma kurumları, STK’lar ortası diyaloğu geliştirmeyi amaçlıyor.

Fatih Öztürk; “Muğla’da Büyükşehir öncülüğünde üretim kooperatiflerini tek çatı altında topladık”

Muğla Tarım Güçbirliği Kooperatifi’nin Lideri Fatih Öztürk Afyon’da katıldığı “Ortak Gelecek Temelinde Kooperatifçiliğin Problemleri ve Çözüm Arayışları” Çalıştayı’nda Muğla’da kooperatifçilik alanında yaptıkları çalışmaları ve en değerlisi lokal idarelerde bir birinci olan Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirdikleri Güçbirliği çalışmalarını iştirakçilere anlattı. Tarım kenti olan Muğla’da üreten köylünün tekrar milletin efendisi olması için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Fatih Öztürk kısa müddette birçok tarımsal faaliyet gösteren kooperatifi tıpkı çatı altında topladıklarını yurt içi ve yurt dışına büyük satış yaptıklarını belirtti. Bugünlere gelmelerinde en büyük hisse sahibi olan Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Osman Gürün’e teşekkür eden Fatih Öztürk ayrıyeten Afyon’da düzenlenen çalıştayın ortak akıl, katılımcılık açısından da çok faydalı geçtiğini kelamlarına ekledi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
21 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?