Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Ana Sigorta, Sermayesini 400 Milyon TL’ye Çıkartıyor

Ana Sigorta, Sermayesini 400 Milyon TL’ye Çıkartıyor


Türkiye’nin yenilikçi sigorta şirketlerinden biri olan Ana Sigorta, sermayesini iki katına çıkararak 400 milyon TL’ye yükseltme kararı aldı. Şirket, bölümdeki pozisyonunu güçlendirecek ve sürdürülebilir büyümesini destekleyecek bu stratejik atakla, finansal kapasitesini ve operasyonel aktifliğini artırmayı planlıyor.

 Ana Sigorta, Sigorta Şirketleri ve Reasürans Şirketlerinin Kuruluş ve Çalışma Asıllarına Ait Yönetmelik’in 18. Unsuru doğrultusunda, mevcut sermayesini 200 milyon TL’den 400 milyon TL’ye çıkaracağını duyurdu. Şirket, daldaki pozisyonunu güçlendirecek ve sürdürülebilir büyümesini destekleyecek bu stratejik atakla finansal kapasitesini ve operasyonel aktifliğini artırmayı planlıyor.

Sermaye artırımı, alınacak yasal onaylar ve Genel Kurul’un onayının akabinde hayata geçirilecek. 

 

Ana Sigorta’dan Büyüme Hamlesi

Haziran sonunda yüzde 217,4 büyüme kaydeden Ana Sigorta A.Ş., bu sermaye artırımı ile birlikte, inovasyon, sürdürülebilir büyüme ve müşteri memnuniyetine yönelik taahhütlerini daha da güçlendirecek.

Ana Sigorta Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Canan Yılmaz, hususla ilgili olarak şunları söyledi: “Sermaye artırımı, Ana Sigorta’nın sürdürülebilir finansal sağlamlığına ve büyümesine katkı sağlayacak kıymetli bir adım. Bu atılımla birlikte, acentelerimize ve müşterilerimize daha geniş çapta hizmet sunma kapasitemizi ve pazar hissemizi artırmayı hedefliyoruz”.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
17 görüntülenme
Etiketler: ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?