Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Arılı Kovan Desteği

Arılı Kovan Desteği


Selçuklu Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından yürütülen ve kırsal mahallelerde arıcılığın geliştirmesi, üreticilerin bilgilendirilmesi maksadıyla  pilot bölge Eğribayat Mahallesi’nde muvaffakiyetle uygulanan “Arılı Kovan Desteği”  projesinin kapsamı genişletilerek Selçuklu ilçesindeki tüm kırsal mahallelerde uygulanacak. Bu kapsamda üretimin ve  arıcılığın destekleneceği %50 hibeli Arılı Kovan Desteği’nin müracaatları 17 Ekim tarihi itibariyle başladı. 24 Ekim tarihinde sona erecek takviyeyle ilgili müracaat ve tüm detaylar selcuklu.bel.tr adresinde yer alıyor. 

 

Başvurular sonrasında 30 Ekim-06 Kasım 2023 tarihleri ortasında hak sahibi olan vatandaşlar SMS yoluyla bilgilendirilecek. 

 

“Kırsal mahallelerde üretim ve istihdamı desteklemeye devam ediyoruz”

 

Selçuklu’da bulunan 33 kırsal mahallede ziraî üretimin ve istihdamın tekrar canlılık kazanması için önemli çalışmalara imza attıklarını tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı: “ İlçemizde yer alan kırsal mahallelerimizde aslında tarım ve hayvancılık ismine kıymetli üretimler yapılıyor lakin bu üretimin ivmesinde bir düşüş kelam konusu. Bu manada bu üretimin artırılması noktasında taşın altına elimizi koyalım dedik ve birinci olarak Kırsal Hizmetler Müdürlüğümüzü kurarak çalışmalarımıza başladık. Müdürlüğümüz aracılığıyla Tarım Vilayet Müdürlüğümüzle, Konya Büyükşehir Belediyemizin Ziraî Hizmetler Daire Başkanlığı’yla ve ilgili kurumlarla iş birliği halinde bütün dış mahallelerimizde tarım, hayvancılık ve el sanatları alanlarında üretimin artırılması, eser çeşitliliğinin arttırılması, istihdamın arttırılması ve bu halde kırsaldaki istihdamla birlikte yerleşimin de çoğaltılması için uğraş gösteriyoruz. Bu projelerimizden bir tanesi olan %50 Hibeli Arılı Kovan Takviyemizi pilot bölge olarak  muvaffakiyetle uyguladığımız Eğribayat mahallemizden sonra kapsamını genişleterek bütün kırsal mahallelerimizde uygulayacağız. Ben üretim ve istihdama katkısı olacağına inandığım bu dayanak için üreticilerimizi bu uygulamadan yararlanmaya davet ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
18 görüntülenme
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?