Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Büyükşehir’den Hemşehrileri Buluşturan Turnuva

Büyükşehir’den Hemşehrileri Buluşturan Turnuva


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vilayet genelindeki hemşehri derneklerinin tanışıp kaynaşması gayesiyle futbol turnuvası düzenledi. Türkiye’nin mozaiği olan ve Kocaeli’de yaşayan farklı vilayetlerin vatandaşları yeşil alanda buluştu. Sivil Toplum Kuruluşları İle Alakalar Dairesi Başkanlığı’nın organize ettiği turnuvaya 23 hemşehri derneği ekip çıkardı. Buna nazaran Doğu Kışla Tesisleri’nde başlayan turnuvada maçlar 6 farklı kümede oynanıyor. 4 ekibin 5 farklı kümede, 3 grubun da tek kümede çaba verdiği turnuva renkli imgelerle başladı.

 

DOSTLUK VE CENTİLMENLİK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bando Grubu, turnuvanın açılış maçı öncesinde küçük bir konser verdi.  Turnuvanın başlama vuruşunu yapan Sivil Toplum Kuruluşları İle Münasebetler Dairesi Lideri Sabahattin Yamak, “Turnuvanın gayesi birlikteliği ve kaynaşmayı sağlamaktır. Bu çeşit etkinliklerle hemşehri derneklerimizi spora özendirmek istiyoruz. Karşılaşmaların dostluk ve centilmenlik içinde geçmesini temenni eder, katılan tüm kadrolara muvaffakiyetler dilerim” diye konuştu.

 

49 MAÇ OYNANACAK

Hemşehri Dernekleri Ortası Futbol Turnuvası’nda toplam 49 maç oynanacak. Kümelerinde birinci iki sıraya alan 12 grup ile kümelerinde en uygun üçüncü olan 4 ekip son 16 cinsine kalacak. 01 Kasım tarihinde son 16 çeşit maçlarının oynanacağı turnuvada 13-15 Kasım tarihlerinde yarı final, 18 Kasım tarihinde ise final ve üçüncülük maçı yapılacak. Birinci 3’e giren kadroların yanı sıra en centilmen ekip ile gol hükümdarına mükafatlar verilecek.

 

MÜCADELE EDEN TAKIMLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Hemşehri Dernekleri Ortası Futbol Turnuvası’nda Malatyalılar, Siirtliler, Gümüşhaneliler, Ordulular, Erzurumlular, Samsunlular, Erzincanlılar, Gümüşhane Dernekler Federasyonu, Kastamonulular, Adıyamanlılar,  Van Dernekler Federasyonu, Sivaslılar, Kars-Ardahan-Iğdır Dayanışma Derneği, Artvin Batum Havalisi Dernekler Federasyonu, Artvinliler Federasyonu, Vanlılar Dayanışma Derneği, Kahramanmaraşlılar, Marmara Ordulular Toplumsal ve Yardımlaşma Derneği,  Elazığlılar, Yozgatlılar, Konyalılar, Kars İli Derneği, Kocaeli Manav Kültürü Dernekleri Federasyonu kadroları gayret ediyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
14 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?