Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Darıca Millet Bahçesi 3. Etap’ta İlerleme Yüzde 50

Darıca Millet Bahçesi 3. Etap’ta İlerleme Yüzde 50


İnşa ettiği millet bahçeleriyle Kocaeli’ni daha yeşil ve daha çok nefes alan bir kente dönüştürmeyi sağlayan Büyükşehir Belediyesi, 3. etap projesiyle daha da genişleyecek Darıca Millet Bahçesi’nde ağır bir çalışma gerçekleştiriyor. Bu bağlamda Büyükşehir’in birinci olarak Darıca’da hizmete açtığı Millet Bahçesi, Gebze bölgesinde yaşayan vatandaşlar için nefes ve aktiflik alanı oldu. Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nın denetiminde devam eden 3. etapta işin ilerleme oranı yüzde 50 düzeyine ulaştı.

 

MİLLET BAHÇESİ DAHA DA BÜYÜYECEK

Büyükşehir, yeşille mavinin buluştuğu Darıca Millet Bahçesi’nde vatandaşın toplumsal hayat alanı muhtaçlığını karşılıyor. Şehit Er Gökhan Hüseyinoğlu Kıyı Parkı ile başlayan, 2. etabıyla da Darıca ile Eskihisar’ı kıyıdan birleştiren Darıca Millet Bahçesi, Büyükşehir’in 3. etap projesiyle cazibesine cazibe katacak. 

 

MİLLET KIRAATHANESİNDE SONRA DOĞRU

180 dönümlük arazi üzerinde projelendirilen Darıca Millet Bahçesi 3. etabın kıymetli bir ayağı olan Millet Kıraathanesinde ise Büyükşehir takımları sona yaklaştı. Millet Kıraathanesi üretiminde mekanik ve elektrik işleri tamamlanırken dış cephe kaplaması devam ediyor. Kıraathanenin iç kısmında ise seramik ve alçı işleri gerçekleştiriliyor. 3. etap çalışmaları kapsamında yeşil alanların sulama sistemi ve sert tabanların kaplama işleri yapılıyor. Amfinin ise temeli atılırken şuan perde duvarlar yapılıyor.  

 

3. ETAPTA YOK YOK

Darıca Millet Bahçesi 3. Etap projesinde Millet Kıraathanesi ve Meydanı, Giriş ve Karşılama Meydanındaki yansıma havuzları ve dinlenme alanları, Türk İslam Bahçesi, Koku Bahçesi, Gülistan, oturma alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, dinlenme alanları olacak.

 

KİTAP OKUMANIN ADRESİ OLACAK

3 bin 260 metrekare alanda hizmet verecek Millet Kıraathanesi ise 7’den 70’e herkesin tabiatla baş başa kitap okuduğu yer olacak. Buna nazaran 300 kişilik yetişkin kütüphanesi, 80 kişilik çocuk kütüphanesi, 160 kişilik çok maksatlı salon, kafeterya, toplantı salonu, workshop alanı ve açık hava kitap okuma alanları Millet Kıraathanesi’nde bulunacak.

 

OTOPARKLAR TAMAMLANDI

Büyükşehir, Darıca Millet Bahçesi’nde trafiğin rahatlaması için otopark sayısını da artırıyor. Bu kapsamda Millet Kıraathanesinin çabucak yanına 227 araç kapasiteli otopark inşa eden Fen İşleri Dairesi Başkanlığı grupları, 900 ve 100 araçlık olmak üzere iki farklı noktaya daha otopark alanı hazırladı. Tamamlanan üç otoparkın önümüzdeki günlerde boya, çizgi ve küçük ölçekli etraf düzenleme işleri gerçekleştirilecek. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
17 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?