Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Identify’dan İş Dünyasına Müjde: “Artık İş Yaptığın Her İşletmeyi Tanıyabilirsin”

Identify’dan İş Dünyasına Müjde: “Artık İş Yaptığın Her İşletmeyi Tanıyabilirsin”


Finansal hizmetlerden toplumsal münasebetlere, yüz yüze irtibat kurmadan sanal ortamlarda bağlantıya geçmek ve iş yapmak artık yaşadığımız periyodun yeni normali olarak kabul ediliyor. Bu nedenle karşılıklı doğrulama ve tanıma süreçlerine yönelik talep süratle artarken “Uzaktan Müşteri Edinimi” ya da “Müşterini Tanı” (Know Your Customer – KYC) olarak tanınan teknolojik hizmet büyük bir kıymet kazandı. Artık ise sırada “İşini Tanı” (Know Your Business – KYB) hizmeti var. Terim işletmelerin çalıştıkları ya da çalışmayı planladıkları öteki işletmeleri tanımak için yapmaları gereken kimlik tespiti ve doğrulama süreçlerini tabir ediyor. 

 

KYC’den Sonra Artık Sırada KYB Var

Türkiye’de KYC teknolojisi deyince birinci akla gelen isim olan Identify, Almanya’da edindigi 12 yillik deneyiminden yola cikarak şimdi de KYB teknolojisini finansal hizmetler dalının kullanıma sundu. KYB’nin işletmelerin kimliklerinin yasal olarak doğrulanma süreci olduğunu söyleyen Identify Türkiye Genel Müdürü Ulaş Arıcan, hükmî bireylerin kimlik doğrulamalarının Identify üzere bu hizmeti veren kuruluşlarca yapılmasını düzenleyen kanunların geçtiğimiz aylarda çıktığını hatırlatıyor. Arıcan, “Identify artık yalnızca şahısların değil uyumlu teknolojisi sayesinde hukukî bireylerin de kimliklerini doğrulayabiliyor. KYB süreçleri işletmeler için kritik bir değere sahip zira finansal güvenliğin yanı sıra yasal zorunluluklara uyumlu olma ve operasyonel manada verimliliği artırma üzere çok kıymetli fonksiyonlara sahip. KYB bir işletmenin öbür işletmelerle olan doğrulama sürecindeki bir metot iken, KYC işletmenin öteki şahıslarla olan doğrulama süreçlerinde kullanılıyor. İşte bu nedenle işletmeler KYC ile müşterilerini tanırken iş ortakları hakkında bilgileri ise KYB üzerinden edinebiliyorlar.” dedi. 

 

Gelecekte Tüm Kesimlerde Kullanılacak

KYB teknolojisini kullanan bir işletme, müşteri ilgilerinde yasal uyumluluk ve rekabet avantajıyla bölümde öncü pozisyona yükseliyor. Identify, entegrasyon ve uyumluluk süreçlerinde işletmelere uçtan uca, tam donanımlı hizmet sağlıyor. Bu sürece dahil olan işletmeler riskleri en aza indirdikleri için kesimlerinde rekabet avantajı kazanıyorlar. 

 

Identify’ın başta finans, sigorta, kripto, e-ticaret bölümlerine yaygın hizmet verdiğini hatırlatan Arıcan, “Identify müşterilerine öncesinde yalnızca KYC hizmeti sunuyorduk. Artık yasal uyumluluklara bağlı olmak koşuluyla hem KYC hem de KYB hizmeti sunuyoruz. KYB yasal zorunluluklar nedeniyle hala yüklü olarak finansal kuruluşlarca kullanılıyor. Bilhassa kara para aklamanın önüne geçiyoruz. Gelecekte tüm kesimlerde ticari bağların inançlı bir halde yönetilebilmesi için yaygın olarak kullanılacağını öngörüyoruz. Üstün Ar-Ge gücümüz sayesinde her kesime yönelik tahlil geliştirme maharetimiz var. Hizmet kalitemiz ve teknolojik üstünlüğümüzle büyük bir süratle büyümeye devam ediyoruz.” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
115 görüntülenme
Etiketler: , , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?