Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

KOSKİ’den Malas Caddesi’nde 2.300 metre Su Kanalizasyon Şebeke Islahı

KOSKİ’den Malas Caddesi’nde 2.300 metre Su Kanalizasyon Şebeke Islahı


Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Selçuklu ilçesi Malas Caddesi’nde yürütülen kanalizasyon şebekesi ıslah çalışmaları kapsamında eskimiş, işletim ömrü dolmuş borular, yenileriyle değiştiriliyor. KOSKİ, birebir noktada içme suyu şebeke ıslahını da gerçekleştirerek toplam 2.300 metre şebeke ıslahı yapmış olacak.

Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, merkez ve ilçelerde altyapı yatırımlarına devam ediyor.

Sağlıklı, sürdürülebilir su ve kanalizasyon hizmetini Konya’nın her noktasına ulaştırabilmek üzere 2023 yılında ağır çalışmalar yapan KOSKİ, altyapı yatırımları kapsamında Selçuklu ilçesi Malas Caddesi’nde su ve kanalizasyon şebeke ıslahı gerçekleştiriyor. Eskimiş, işletim ömrü dolmuş 600 milimetre çapındaki boruları yenileriyle değiştiren KOSKİ, kanalizasyon şebeke çizgisi ıslah çalışmalarında 800 milimetre çapında ve 800 metre uzunluğunda betonarme borular kullanıyor.

Kanalizasyon şebeke çizgisinin daha verimli kullanılması hedefiyle gerçekleştirilen ıslah çalışmalarında birinci 350 metrelik kısmı tamamlayan Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü, tıpkı noktada 1.500 metre uzunluğunda içme suyu şebeke sınırı ıslahı da yapacak. Böylece KOSKİ, Malas Caddesi’nde toplamda 2.300 metre şebeke ıslahı gerçekleştirmiş olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

18 Ekim 2023
60 görüntülenme
Etiketler: , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?