Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

MÜSİAD Vizyoner’23’te İş Dünyasının Geleceği Masaya Yatırılacak

MÜSİAD Vizyoner’23’te İş Dünyasının Geleceği Masaya Yatırılacak


DÖNÜŞEN VE DÖNÜŞTÜREN VİZYONER 

MÜSİAD Vizyoner Dorukları, 2015 yılında “Gelecekle İş Yapmak”, 2017 yılında “Dönüşüm”, 2019 yılında “Dijital Gelecek” telaffuzları ile aktüeli takip eden bir tepe pozisyonundaydı. 2021 yılında “Fark Et” mottosuyla gerçekleştirilen Vizyoner doruğu 9000’e yakın iştirakçisi ile somut aksiyon alan bir tepe yapısına dönüştü. MÜSİAD’ın maksatları doğrultusunda yeni bir kilometre taşı eklenen bu tepede “gelecek” olgusunun geldiğini ve geleceğin yaşandığının fark edilmesi gerektiğinin altını çizen bir iç görüyle yaşanan değişimlere karşı farkındalık sağlandı. Vizyoner hem dönüşen hem de dönüştüren bir tepe olarak telaffuzda kalmayan artık harekete geçiren tepe olarak akıllara kazındı.  

 

BİR’DEN BİZ’E GİDEN YOL 

MÜSİAD Vizyoner’23’, ferdi ömür odaklı günümüz dünyasında beşerler ortasındaki ilişkiyi tekrar sağlamayı, karmaşık zorluklar ve problemlerle dolu bir dünyada, kolektif hareket yoluyla sıkıntılara tahliller bulmaya geliyor. 

“Biz’in Gücü” mottosu üzerine inşa edilen Vizyoner’23 yıllardır konuşulan meselelere, bu sıkıntılara getirilen tahlillere karşı sonuç elde edebilmenin yolunun kolektif hareketten geçtiğini; birlikte çalışarak, güçleri ve kaynakları bir ortaya getirerek ortak maksatlara ulaşılabileceğini vurguluyor. Kolektif gayretlerin, ferdî eforlardan daha büyük başarılara yol açabileceğini ortaya koyuyor.

 

BAŞARI KATALİZÖRÜ KOLEKTİF HAREKET

MÜSİAD Vizyoner’23 “Biz’in Gücü” ile Türkiye’nin her alanda, her dalda kalkınması ve ilerlemesi için itici güç olacak bir katalizöre muhtaçlığı olduğunu ve bu katalizörün de kolektif hareket olduğunu vurguluyor. Gayelere daha kolay ulaşılmasını sağlayacak, iktisadın ve iş dünyasının önüne çıkacak mahzurları zorlanmadan aşması için anahtar olacak, muvaffakiyetleri ve kazanımları daha ileriye taşıyacak yegâne gücün: “Kolektif Hareket” olduğu Vizyoner’23 ile anlamlandırılacak. Ayrıyeten kolektif hareketin, Türkiye’nin daha da başarılı olması için de katalizör vazifesi göreceği vurgulanacak. 

 

MAHMUT ASMALI: ‘’Gazze’deki savaşı ve insanlığa karşı yapılan bu katliamı kınıyoruz’’

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı tanıtım toplantısı konuşmasında öncelikle Filistin’de yaşanan insanlık dramına değindi:

‘’Gazze’de son on gündür büyük bir insanlık dramı yaşanıyor. Her geçen gün, bölgeden makûs haberler almaya devam ediyoruz. İsrail’in yaptığı ağır hava hücumları ve bombalamalar yüzünden Gazze’de adeta taş üstünde taş kalmadı. İsrail devleti hiçbir gaye gözetmeden, büsbütün yıldırmak üzerine bir taarruz içinde… Gazze’deki sivil yerleşim yerleri, ibadethaneler, hastaneler ve eğitim kurumları yerle bir olmuş durumda. Altyapı sistemi çökertilmiş… İnsanların elektriği ve suyu kesilmiş… Beşerler gıdasız ve susuz bırakılmış…  İsrail Gazze’de neredeyse planlı bir soykırım faaliyeti yürütüyor. Bu duruma sessiz kalmak imkânsız. Dünyanın neresinde bir pak, bir sivil zulüm görüyorsa buna sessiz kalamayız. Biz MÜSİAD olarak, Gazze’deki savaşı ve insanlığa karşı yapılan bu katliamı kınıyoruz. Bölgedeki tüm aktörlere savaşın bitirilmesi, bölgedeki huzurun sağlanması ve yapılan insanlık cürümlerine bir an evvel pürüz olunması için adalet daveti yapıyoruz.’’

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı

“Kolektif Hareket Bir Memleket Meselesidir”

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalıda akabinde Vizyoner’23 tepesini anlattı: “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Yüzyılı vizyonuyla açıkladığı amaçlara ülkemizin daha kolay ulaşmasını, iktisadın ve iş dünyasının, çarpanı her zamankinden daha yüksek işlere imza atmasını sağlayacak, muvaffakiyetleri ve kazanımları daha ileriye taşıyacak yegâne yol haritası: “Kolektif Hareket” 

 

Mahmut Asmalı; Türkiye Yüzyılı, Kolektifin Yüzyılı olacak

Türkiye’nin ikinci yüzyılında gerçekleştirilecek birinci büyük iş adamları ve iş dünyası aktifliğinin MÜSİAD Vizyoner’23 olacağını söyleyen MÜSİAD lideri Mahmut Asmalı, yaptığı konuşmada, “Türkiye Yüzyılı gayesini gerçeğe dönüştürmek için MÜSİAD olarak kolektif gücü rasyonel bir formda her alanda yaşatabilmek için bir yol haritası hazırlayacağız. Mevcut muvaffakiyetleri daha ileriye taşımak ve yeni maksatlara ulaşmak için iki basamaklı bir yol izlemeyi hedefliyoruz. Bu iki kademeden birincisi MÜSİAD kendi içinde nasıl kolektif gücü gerçekleştirecek, kesim heyetlerini nasıl kolektif güce dönüştürecek, üyelerine kolektif olma kültürünü nasıl yerleştirecek. İkinci basamaksa MÜSİAD olarak kamudan, iş dünyasına, girişimcilikten eğitime kadar toplumun tamamına kolektif olma kültürünün nasıl yayılabileceğine dair bir teklif niteliğinde “Türkiye için Kolektif Güç Hareketi” yol haritasını 4 Kasım’da Vizyoner’23’te açıklayacağız inşallah” dedi.

 

MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı’dan 2 Trilyon dolar Hedefi

“2030 yılında, Gayrı Safi Ulusal hasılamızı 2 trilyon dolara çıkartabiliriz”

Kolektif hareketin, Türkiye’nin geleceğini dönüştürme ve onu bölgede daha güçlü bir önder olarak pozisyonlandırma potansiyeline sahip olduğuna dikkat çeken Asmalı, “Kolektif hareketi bir muvaffakiyet katalizörü olarak kullanıp, Türkiye’yi dünyanın önde gelen birinci 10 iktisadından biri olarak konumlandırabiliriz. Tüm bu argümanımızı bir hayal olarak sunmayıp aksiyona geçip, kolektif gücümüze inanıp Türkiye’nin muhtaçlığı olan yatırım sermayesine çeviriyoruz. Bugün sizlere birinci defa MÜSİAD Teşebbüs Sermayesi Yatırım Fonu kurduğumuzu, MÜSİAD üyelerinin sermaye güçlerini birleştirip katma kıymetli yatırımlar için kaynak oluşturacağımızı ve ülkemizi 2 Trilyon gayrisafi ulusal hasılaya ulaştıracak çalışmalar için sorumluluk aldığımızı ilan ediyoruz” sözlerini kullandı. 

 

Mahmut Asmalı: ‘’Bu faizlerle ticaret ve yatırım yapmak sürdürülebilir değil’’

MÜSİAD Genel Lideri Mahmut Asmalı konuşmasının akabinde gazetecilerin sorularını yanıtladı: Mahmut Asmalı yüksek kredi oranlarıyla iş yapabilmenin oldukça güç olduğunu söyledi: ‘’Bu faizlerle açıkçası ticaret yapmak, bu faizlerle yatırım yapmak gerçekten çok sürdürülebilir bir şey değil. Biz önümüzdeki yılın birinci çeyreğinden itibaren faizlerin aşağıya geleceğini kestirim ediyoruz. Zira enflasyonun da aşağı gelmesiyle birlikte faizlerde de gevşeme olacağını düşünüyoruz.’’

 

MÜSİAD Vizyoner’23 İcra Konseyi Lideri Hasan Ekmen;

Bireysellikten bize giden yol ile dünyaya tekrar bağlanacağız diyen MÜSİAD Vizyoner’23 İcra Şurası Lideri Hasan Ekmen, “Bugün, içerisinde yaşadığımız Dünya’yı fark ettik. Günümüz dünyasında kişisellik en yaygın hayat biçimi haline geldi. Beşerler artık kendi iç dünyasında yaşayan, aksiyon alacağı vakit bile ferdi olarak hareket etmeyi tercih eden bir yapıya büründü. Nihayetinde kazandığımız farkındalıklar ile yeni bir etaba geçiyoruz. Yıllardır konuşulan kişisel ve toplumsal sıkıntılara tahlil olmak için birden bize giden yol ile beşere, toplumlara, kıymetlere ve dünyaya yine bağlanacağız. Ben değil, biz olacağız. Bu sebeple MÜSİAD Vizyoner’23’ün ana temasını “BİZ’İN GÜCÜ” olarak belirledik” dedi.

 

TEKNOLOJİ İHRAÇ EDEN TÜRKİYEYE AÇILAN PENCERE: UNIQ ZONE PATENT ALANI

Ticarileşmemiş patent sahipleri ile hakikat yere yatırım yapmak isteyen üreticiyi buluşturacak olan Vizyoner’23’te, patente dair her şey Uniq Zone Patent Sahnesi’nde konuşulacak. Alanında uzman şahıslar tarafından patentin değeri ve ticarileştirilmesi üstüne yapılacak ufuk açıcı konuşmalarla patentin değerini kavrayan ve buna nazaran hareket eden bir iş dünyası oluşturulacak.

 

VİZYONER’23’TE İŞTİRAKÇİLERİ NELER BEKLİYOR?

Dört başlık ışığında bu sene iştirakçileri geleceğe hazırlama konusunda motive ederek, yerli ve yabancı iş temasları, küresel trendler, ilham ve motivasyon, strateji ve hareket imkânı sunmayı amaçlayan MÜSİAD Vizyoner, 4 Kasım tarihinde “Biz’in Gücü’’ mottosu ile gerçekleşecektir. Vizyoner’23 geçmişi bildiğimiz, bugünü anladığımız ve geleceğin dünyasını öngörme aksiyonundan yola çıkarak içinde yaşadığımız dünyayı her manada Fark Etme gayesi taşımaktadır.

  • Teknoloji’de Biz’in Gücü’nü
  • Girişimde Biz’in Gücü’nü
  • Dünyayı Değiştirmede Biz’in Gücü’nü
  • Değerlerde Biz’in Gücü’nü 

göstererek muvaffakiyetleri daha ileriye taşımayı amaçlıyor.

UFUK AÇAN KONUŞMACILAR VİZYONER’23’TE SAHNE ALACAK 

Birbirinden ilgi alımlı konuşmacılarla Vizyoner’23 iştirakçileri ilham veren konuşmacılara şahit olacak. Turkcell Genel Müdürü Dr. Ali Taha Koç, Next Akedemi kurucusu Levent Erden, muharrir ve akademisyen Prof. Dr. Türker Kılıç Vizyoner’23’te sahne olacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

16 Ekim 2023
75 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?