Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Narlıdere’de Muhtarlar Günü Kutlandı

Narlıdere’de Muhtarlar Günü Kutlandı


İştirakçi demokrasinin vazgeçilmez ögesi muhtarların değerine dikkat çekmek için her sene 19 Ekim’de kutlanan Muhtarlar Günü için Narlıdere’de kutlama programı düzenlendi. Muhtarlar için birinci merasim ilçe protokolünün iştiraki ile Ahmet Piriştina Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirildi. Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun akabinde kısa bir konuşma yapan Narlı Mahalle Muhtarı İbrahim Türksever, muhtarların devletin en temel kurumları ortasında yer aldığını söz etti.  Günün ikinci buluşmasında ise Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu, Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin ve İlçe Emniyet Müdürü Süheyda Tuğbay, belediyeye ilişkin Park Orman tesislerinde ilçede misyon yapan muhtarlar ile bir ortaya geldi.

MUHTARLAR DEMOKRASİ ZİNCİRİNİN TEMEL HALKASI

Narlıdere Kaymakamı Suat Dervişoğlu ise, coğrafyamızda Muhtarlık teşkilatının kuruluşunun 1829 yılına dayandığını söz ederek, “Köy ve mahallelerimizde her vakit vatandaşlarımızın yanında olan muhtarlarımız demokrasi zincirinin temel halkası olarak çok değerli bir görev görüyor. Merkezi ve lokal misyonları ile her vakit bizim en büyük yardımcılarımız olan muhtarlarımıza misyonlarında kolaylıklar diliyor, vefat eden muhtarlarımıza hürmetle anıyorum”  dedi. 

MUHTARLARIMIZ VATANDAŞLARIMIZLA OLAN BAĞIMIZ

Buluşmada konut sahibi olarak kelam alan Narlıdere Belediye Lideri Ali Engin, muhtarların vatandaşlar ile ilçede hizmet veren kamu kurum ve kuruluşlarıyla köprü vazifesi gördüğünü söz ederek, “Narlıdere Belediye Lideri olarak, muhtarlarla birlikte çalışmanın ne kadar değerli olduğunu her fırsatta lisana getiriyorum. Ülkemize has yapısıyla, her periyodun vazgeçilmez kurumu olan muhtarlıklarımızı lokal demokrasinin yapı taşı olarak görüyoruz. Yerelden ve yerinden idarenin bu kadar ehemmiyet kazandığı günümüzde mahallerimizi, sokaklarımızı fakat muhtarlarımızla birlikte hareket ederek güzelleştirebiliriz. Muhtarlarımız bizim gözümüz kulağımız, yurttaşlarımızla olan değerli ilişkimiz. Etrafa hassaslıkları, kentin korunmasına yönelik çalışmaları, toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı güçlendiren tarafları ile Narlıdere’mize kıymet katan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Narlıdere’de çok kıymetli projeleri hayata geçirdiklerini söyleyen Lider Engin, “Bizler de sizler üzere 5 yıllığına seçiliyoruz. İlçemizin çok kıymetli bir sorunu gözükmüyor. Yukarıköy’ü yapmak bize nasip oldu. Artık Pir Sultan Abdal Ömür Vadimizi bitiriyoruz. İlçemizi çok değerli eserler kazandırdık. Metromuzun açılmasıyla ilçemizde hayata daha da kolaylaşacak. Kentsel dönüşümde de çok kıymetli aralık kaydettik İlçemize daima birlikte kıymet katmaya devam ediyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

20 Ekim 2023
45 görüntülenme
Etiketler: , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?