Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Samsung dART Platformu, ”Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi” ile Cumhuriyetin 100. Yılını Kutluyor

Samsung dART Platformu, ”Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi” ile Cumhuriyetin 100. Yılını Kutluyor


Samsung Electronics Türkiye, Cumhuriyetin 100. yılını onurlandırmak ve genç dijital sanatkarları desteklemek hedefiyle özel bir stant düzenliyor. “Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi” ismi altında gerçekleştirilecek olan bu aktiflik, genç sanatkarlara yapıtlarını sergileme ve dijital sanatlar alanında kendilerini tabir etme fırsatı sunacak.

 

Samsung Electronics Türkiye, dART Platformu ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı anısına, dijital sanat aracılığıyla eser üreten genç sanatkarları desteklemek hedefiyle “Yüz Yılın Sanatı: Dijital Sanat Sergisi” temasıyla yeni bir standa mesken sahipliği yapacak.

 

Sergi, Bilgi Üniversitesi Bağlantı Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Burak Özçetin, Dijital Sanatlar Küratörü Esra Özkan ve Dijital Sanatçı, Sanat Tarihçisi Hakan Yılmaz’dan oluşan kıymetlendirme konseyi tarafından seçilecek yapıtlardan oluşacak. Stant projesi, Cumhuriyetin derin mirasını ve tarihî süreçte gerçekleştirilen değerli adımları öne çıkarırken, genç sanatkarları dijital sanatın sunduğu imkanlarla geçmişle gelecek ortasında ilham veren bir köprü kurmaya teşvik ediyor.

 

Samsung Electronics Türkiye’nin düzenlediği stant, genç sanatkarların yaratıcılığını ve toplumsal kolektif hafızanın üretimini destekleyerek bir ortada olmanın kıymetini vurguluyor.

 

Başvuru prosedürü ve tarihleri:

38 yaşını aşmamış, dijital sanatlar alanında üretim yapmış ve bu alana ilgi duyan herkes müracaatta bulunabiliyor. Başvurular [email protected] adresine e-posta yoluyla gerçekleştirilecek.

 

  • Son Müracaat Tarihi: 27 Ekim 2023
  • Katılımcı Listesinin Açıklanması: 2 Kasım 2023
  • Sergi Tarihleri: 8 Kasım – 30 Kasım 2023

 

Başvurular, Esra Özkan, Hakan Yılmaz ve Burak Özçetin’den oluşan seçici heyet tarafından aşağıdaki kriterlere nazaran pahalandırılacak:

 

  • Hikaye/Metin: Biçim-içerik ilgisi, yapıtın ismi, metni ve eser ortasındaki korelasyonlar incelenecek.
  • Kompozisyon: Eser metninde anlatılan kıssa ile oluşturulan kompozisyonun bağlantısı pahalandırılacak.
  • Teknoloji Kullanımı: Üretim kalitesi, teknik yeterlilik ve yapıtın tamamlanma biçimi göz önünde bulundurulacak.
  • Estetik: Eserin görsel ahengi, renk seçimi, doku ve genel tasarım estetiği kıymetlendirme kriteri olarak ele alınacak.

 

Seçici şura, müracaatları 1 Kasım 2023 tarihine kadar kıymetlendirecek ve sonuçlar 2 Kasım 2023 tarihinde e-posta yoluyla duyurulacak. Sanatseverler, sanat ve tarihin dijital bir platformda buluştuğu bu özel standa dair tüm detaylara samsung.com/tr/dart/ adresinden ulaşabilirler.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

17 Ekim 2023
101 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?