Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Türkiye Sigorta ‘Türkiye Basketbol Ligi’nin de İsim Sponsoru Oldu

Türkiye Sigorta ‘Türkiye Basketbol Ligi’nin de İsim Sponsoru Oldu


Sigorta ve sigortacılığın temel bedeli itimadı temel alarak sürdüren Türkiye Sigorta, hayatın her alanında var olmaya ve bedel katmaya devam ediyor. Avrupa Basketbolunun önde gelen liglerinden Basketbol Harika Ligi’ne geçtiğimiz yıl 3 dönemliğine isim sponsoru olan Türkiye Sigorta, artık de Türkiye Basketbol Ligi’ne iki dönemliğine isim sponsoru oldu.

Bu değerli iş birliğini duyurmak ve Türkiye Sigorta Basketbol Muhteşem Ligi’nin yeni dönem sponsorluk imzalarını atmak üzere Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Sayın Hidayet Türkoğlu ve Türkiye Sigorta Genel Müdürü Sayın Taha Çakmak’ın iştirakiyle bir basın toplantısı düzenlendi.

Türkiye Sigorta olarak; Basketbol Federasyonu ile imzaladıkları bu ikinci iş birliğini kamuoyuna duyurmaktan ötürü gurur duyduklarını söyleyen Türkiye Sigorta Genel Müdürü Sayın Taha Çakmak, “Türkiye’nin Basketbol Harika Ligi, Federasyonun çabalı ve özverili çalışmaları ile bugün milletlerarası itibarda bir marka pozisyonuna erişmiş durumda. Bugünden itibaren ortak hedefimiz, Türkiye Basketbol Ligimizi de güç birliğiyle benzeri bir noktaya taşıyarak; 85 milyonun gururuna gurur katmak.

Ne keyifli ki; 12 farklı vilayetimizden 18 güzide grubun rekabet ettiği Türkiye Basketbol Ligimiz de bundan bu türlü, “Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi” olarak anılacak. Bu beraberlikten doğan güçlü sinerjinin hem markamıza hem de basketbolumuza bedel kattığına ve katacağına inanıyoruz.” diye konuştu.        

Milli sorumluluk anlayışı ile Türk sporuna dayanaklarını sürdüreceklerini de belirten Sayın Çakmak, “85 milyonun olduğu üzere Türk basketbolunun da garantisi olan Türkiye Sigorta ismine; bu iş birliğini bir sponsorluktan öte, ortak bir maksada kilitlenen yol arkadaşlığı olarak gördüğümüzü bilhassa belirtmek isterim” biçiminde kelamlarını tamamladı.

İmza merasiminde konuşan Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Sayın Hidayet Türkoğlu ise; “Türkiye Sigorta, Avrupa’nın en rekabetçi ligi olan Basketbol Muhteşem Ligi’ne geçtiğimiz yıl ismini verdikten sonra bu yıl da basketbolun yaygınlaştırılması ve kulüplerimizin desteklenmesine katkı sağlamak üzere Türkiye Basketbol Ligi’nin isim sponsoru oluyor.

Önümüzdeki iki yıl boyunca Türkiye Sigorta, Türkiye Basketbol Ligi’nin isim sponsoru olarak, basketbol ailemize ve lige büyük bir takviye sunacak. İnanıyorum ki bu iş birliği daha uzun yıllar sürecek başarılı bir paydaşlığın temellerini atmıştır.

Sponsorluk muahedeleri ve iş birlikleri, kulüplerimize finansal dayanak sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte basketbolun daha çok bireye ulaşmasını sağlıyor. Türkiye Sigorta ile yaptığımız muahede, bu bağlamda Türk basketbolunun geleceği için büyük bir paha taşıyor. Türkiye Sigorta’nın basketbolumuza duyduğu itimat ve inanç için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

19 Ekim 2023
22 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?