Ankara Güven Peyzaj
trende
Hemen %20 İndirimli Teklif Alın!
Kısa Süreli Kampanyamızdan Hemen Yararlanmak İçin Bizimle İletişime Geçin.
İletişime Geç

Emirates, Nesli Tükenmekte Olan Türlere Dikkat Çeken Yeni Vahşi Yaşam Seyahat Kitlerini Tasarladı

Emirates, Nesli Tükenmekte Olan Türlere Dikkat Çeken Yeni Vahşi Yaşam Seyahat Kitlerini Tasarladı


Uçaklarda yer alan yeni seyahat kitleri, dünya genelinde uzun uzaklıklı seyahatlar yapan Emirates Premium İktisat ve İktisat Sınıfı yolcularına armağan edilecek. Seyahat kitleri, gezegende jenerasyonu en çok tehlike altında olan sekiz tipi vurgulamak için United for Wildlife ile birlikte tasarlandı.

Vahşi ömür ve habitatları korumak, Emirates Çevresel Sürdürülebilirlik Çerçevesi’nin temel öge olarak öne çıkıyor. Yeni seyahat kitinin çeşitliliği, Emirates’in United for Wildlife ile uzun müddettir devam eden iştirakini, jenerasyonu tükenmekte olan cinsler hakkında farkındalık yaratma ve yabanî hayvanlar ile eserlerinin yasa dışı ticaretinin önlenmesi konusundaki kararlılığını vurgulayacak.Seyahat kitindeki el çantalarında ve kitap ayraçlarında yer alan yeşil deniz kaplumbağası, Afrika fili, mavi Amerika papağanı, goril, çekiç başlı köpekbalığı, aslan, karıncayiyen ve siyah gergedan, dünyada ticareti en çok yapılan canlılar ortasında bulunuyor.

United for Wildlife, sorunun büyüklüğünü vurgulayan birkaç tesirli istatistik paylaştı. Örneğin, dünya çapında her gün 100 filin kaçak olarak avlanıldığı ve bu durumun, mevcut kaçak avlanma oranlarıyla devam etmesi halinde fillerin 2025 yılına kadar yırtıcı tabiatta jenerasyonunun tükenebileceği manasına geleceği belirtildi. Ayrıyeten 20. yüzyılın başında 500.000 gergedan bulunurken, şu anda yabanî tabiatta sadece 30.000 gergedan kaldığı ve karıncayiyenlerin dünyada en çok yasa dışı ticareti yapılan memeliler ortasında yer aldığı da söz edildi.

United for Wildlife Eş Lideri David Fein yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yasa dışı yırtıcı hayvan ticareti, dünya çapında birçok sembolik cinsin telaş verici bir süratle yok olmasına neden olan milletlerarası organize bir cürümdür. Havayolları ve öteki ulaşım operatörlerinin, kaçakçıların tedarik zincirlerini bozmada büyük bir rolü var. Emirates, bu global tehditle çabada daima olarak liderlik ve kararlılık gösterdi. Emirates’in yeni seyahat kitlerini uçaklarında görmekten büyük memnunluk duyuyor; yolcuların bunları bilgilendirici ve ilham verici bulacağını umuyoruz.”

United for Wildlife Transport Taskforce’un üyesi olan Emirates, yasa dışı yabanî hayvan kaçakçılığı ve sömürgeciliğine karşı çabada faal olarak yer alıyor.Emirates, yırtıcı hayvan ve eserlerinin yasa dışı ticaretine karşı sıfır tolerans gösteriyor. Ayrıyeten kargo ünitesi Emirates SkyCargo da fil, gergedan, aslan ve kaplan avına büsbütün yasak getirmişti. Haziran 2023’te ise Emirates, IATA Çevresel Kıymetlendirme (IEnvA) Birinci Evre ve IEnvA Yasadışı Yırtıcı Hayvan Ticareti modülü sertifikalarını alarak çevresel açıdan sorumlu uygulamalara olan bağlılığını güçlendirdi.

Yeniden kullanılabilir ve yıkanabilir kraft kâğıttan yapılan yeni Emirates yırtıcı hayat seyahat kiti çantalarında, üzerinde toksik olmayan soya bazlı mürekkeple özel olarak basılmış hayvan figürleri bulunuyor. İçerikler, işlenmemiş plastik kullanımını azaltan gereçlerden yapılmış çeşitli güçlü seyahat gereçleri barındırıyor. Diş fırçası, buğday samanı ve plastik kombinasyonundan; çoraplar ve uyku bandı ise geri dönüştürülmüş plastikten (rPET) yapılıyor. Ayrıca Emirates, yolculardan gelen ağır talep üzerine kulak tıkaçlarını da yıl sonunda seyahat kitlerine geri getirecek.

Emirates Hakkında: 

Emirates, dünyayı küresel merkezi olan Dubai aracılığıyla birbirine bağlayan, dünyanın en süratli büyüyen havayolu şirketlerinden biridir. Emirates, bugüne kadar 500’ün üzerinde milletlerarası ödül kazandı. Çağdaş, verimli ve rahat uçaklarıyla 1987 yılından beri Türkiye’deki yolcularını Dubai üzerinden dünyaya bağlıyor. Emirates, ikonik çift katlı süperjumbo Airbus A380 ve Boeing 777 – 300ER uçakları ile İstanbul Havalimanı’ndan haftada toplam 21 sefer gerçekleştiriyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

16 Ekim 2023
20 görüntülenme

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?